BlackSMS - chroń SMS-y przed wścibskimi

BlackSMS - chroń SMS‑y przed wścibskimi

BlackSMS - chroń SMS-y przed wścibskimi
Robert Scholz
09.02.2012 05:19, aktualizacja: 09.02.2012 06:19

Wysyłanie SMS-ów to jedna z ważniejszych funkcji w telefonie. To również jedna z nielicznych funkcji, w których prywatność odgrywa istotną rolę. Poznajcie BlackSMS – rozwiązanie zwiększające poziom bezpieczeństwa.

Apple nie oferuje żadnego narzędzia blokującego dostęp do treści SMS-ów osobom trzecim. Trzeba więc zakładać blokadę na ekran lub mieć telefon przy sobie, aby ktoś obcy nie przeczytał poufnych wiadomości.

Jeżeli nie wykonaliście jailbreaku iPhone'a, możliwości ochrony są ograniczone. Jedyną godną polecenia aplikacją jest BlackSMS. Po jej zainstalowaniu SMS-y są wysyłane w zaszyfrowanej formie. Jedynie osoba znająca hasło może przeczytać wiadomość. Nie jest to rewelacyjne zabezpieczenie, ale na pewno zwiększa poziom ochrony.

Uważam, że Apple nie dba o prywatność użytkowników. Aplikacje takie jak BlackSMS często są usuwane z App Store, ponieważ uznaje się je za zwykłe śmieci. Sam często muszę wracać po telefon, aby nikt nie przeczytał moich wiadomości. Używanie Black SMS nie jest może wygodne, ale na pewno zabezpiecza przed wścibskimi.

Aplikację można pobrać z App Store, kosztuje jednego dolara.

Źródło: Redmondpie

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)