Second Life dla telefonów komórkowych

Second Life dla telefonów komórkowych05.11.2009 10:10
Bobba - Second Life dla telefonów komórkowych.
Bobba - Second Life dla telefonów komórkowych.
Paweł Wolniewicz

Użytkownicy komórek z Symbianem ? a od dzisiaj także posiadacze telefonów iPhone ? mogą odwiedzić wirtualny świat dostępny nie za pośrednictwem komputerów, ale urządzeń mobilnych. Gra nosi nazwę Bobba i jest w ograniczonym zakresie dostępna za darmo.

Do tej pory swoje konta w Bobbie stworzyło blisko 40 tysięcy użytkowników. Mogą oni zwiedzać wirtualne przestrzenie, a także tworzyć własne. Oczywiście usługa oferuje także opcję zmiany wyglądu swojego awatara i daleko posuniętej personalizacji. Na początku otrzymujemy darmową bazę blisko 2.000 obiektów do wykorzystania.

Celem gry jest oczywiście umożliwienie nawiązywania kontaktów z innymi użytkownikami. Kieszonkowy wirtualny świat, jak określa swoje dzieło deweloper, firma Sulake, ma przy tym oferować bardzo dobrą (jak na standardy obowiązujące w przypadku komórek) grafikę. Faktem jest, że pod tym względem tradycyjne serwisy społecznościowe są daleko w tyle.

Wirtualny świat Bobba dostępny jest za pomocą specjalnej aplikacji, możliwej do pobrania ze stron usługi lub za pośrednictwem sklepu Nokia Ovi Store. Lista obsługiwanych urządzeń z Symbianem S60 znajduje się tutaj. Nie obejmuje ona wsparcia dla iPhone, które jednak też jest już dostępne.

Źródło: Bobba

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)