SelfieType w akcji, czyli pisanie bez klawiatury według Samsunga

SelfieType w akcji, czyli pisanie bez klawiatury według Samsunga

Samsung Newsroom (YouTube)
Samsung Newsroom (YouTube)
Patryk Korzeniecki
11.02.2020 10:07, aktualizacja: 11.02.2020 11:07

Samsung ma szansę zmienić sposób, w jaki wprowadzamy tekst do smartfona. Tak działa SelfieType.

Samsung niedługo ma zaprezentować światu Samsunga Galaxy S20 i nowego Galaxy Folda. Oprócz tych nowości firma pracuje nad czymś jeszcze - nowym sposobem pisania na telefonie.

Jeśli nie przepadacie za pisaniem na telefonie, a nie chcecie nosić ze sobą dodatkowej klawiatury, to Samsung ma coś dla Was. Samsung już zapowiedział SelfieType, czyli pisanie... bez klawiatury. Pojawiło się w końcu wideo prezentujące technologię w akcji.

SelfieType to wprowadzanie znaków rodem z filmów Sci-Fi

Samsung podzielił się z resztą świata nowym materiałem wideo prezentującym opisywaną technologię. Widzimy na nim zasadę działania wraz ze scenariuszami użycia.

Urządzenie nie wyświetla żadnej wizualizacji klawiatury na stole. Zdania wpisujemy więc "na czuja", a za wykrywanie pozycji palców odpowiada przednia kamerka wsparta sztuczną inteligencją. Oprogramowanie stara się jednak pomóc, podświetlając wpisane znaki. Wydaje się, że trwa ono trochę za długo, co ogranicza szybkość pisania. O to bym się jednak specjalnie nie martwił - wszystko jest kwestią oprogramowania i zawsze można je poprawić.

Przyznam się, że na pierwszy rzut oka stukanie w stół wygląda nieco dziwnie. Przydałaby się też lepsza pomoc przy pisaniu - oprogramowanie mogłoby w czasie rzeczywistym pokazywać położenie naszych dłoni na ekranie. Myślę, że znacząco podniosłoby to komfort pisania. Mimo wszystko technologia już na obecnym etapie wygląda intrygująco.

Ciekaw jestem, kiedy ją zobaczymy w komercyjnym telefonie (Samsung Galaxy S20?) i jak będzie wyglądać finalna wersja. Jeśli zostanie dopracowana, to myślę że mógłbym z niej od czasu do czasu skorzystać.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)