Semitethered Jailbreak - zbawienie dla wszystkich użytkowników JB tethered

Semitethered Jailbreak - zbawienie dla wszystkich użytkowników JB tethered
Krystian Bezdzietny

23.10.2011 09:13, aktual.: 23.10.2011 11:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Deweloperzy z BigBoss zaprezentowali wczoraj genialne rozwiązanie - Semitethered Jailbreak - dla wszystkich fanów jailbreaka. Jeżeli na co dzień używasz jailbreaka tethered, to zobacz, na czym polega Semitethered, ponieważ to rozwiązanie może niejednokrotnie okazać się dla ciebie zbawienne.

Jak wiemy, jailbreak tethered polega na tym, że - owszem - odblokowuje oprogramowanie Apple iOS, ale później, jeżeli telefon zostanie wyłączony, aby włączyć go ponownie trzeba podłączyć go do komputera i skorzystać z programu redsn0w. Jeżeli ktoś jest domatorem i nie wystawia nosa za próg swojego mieszkania, to jailbreak tethered jest dla takiego osobnika średnio kłopotliwy. Jednak jeżeli komuś zdarza się wychodzić z domu i nagle bateria iPhone'a pada gdzieś podczas wyjazdu, a w posiadaniu jest tylko ładowarka, to praktycznie w takiej sytuacji jest się pozbawionym telefonu. Semitethered ma takim zdarzeniom zapobiegać.

Po zainstalowaniu Semitethered będzie można normalnie uruchamiać telefon, jednak jego funkcjonalność będzie nieco ograniczona. Będą jednak działać takie funkcje jak telefon czy SMSy, ale na przykład nie będzie się dało uruchomić Safari czy którejkolwiek aplikacji zainstalowanej z Cydii. Lista funkcji działających i niedziałających wygląda następująco:

  • Możesz używać telefonu oraz korzystać z wiadomości SMS.
  • Możesz używać dowolnej aplikacji systemowej z wyjątkiem Safari.
  • Możesz używać dowolnych przeglądarek z App Store'a.
  • Nie możesz używać aplikacji Mail - możesz zainstalować jakiś alternatywny program pocztowy z App Store'a i jego używać.
  • Nie możesz używać żadnej jailbreakowej aplikacji.

Jak widać, korzystanie z Semitethered pozwala używać fundamentalnych funkcji telefonu bez konieczności korzystania z redsn0w. Jeżeli zechcesz z powrotem móc używać Safari, aplikacji z Cydii i innych pozycji, to gdy będziesz miał dostęp do komputera, po prostu skorzystaj z redsn0w i użyj opcji "Just Boot", którą pewnie do dziś używasz.

Twórcy Semitethered zaznaczyli, że po zainstalowaniu tego narzędzia telefon może się uruchamiać nieco dłużej niż zwykle. Saurik dodał też, że Semitethered może powodować restartowanie urządzenia, ale osobiście tego nie doświadczyłem. Na iPhonie 4 opisywane narzędzie działa bez najmniejszych problemów.

Jeżeli chcesz się zaopatrzyć w Semitethered, uruchom Cydię, dodaj repozytorium http://thebigboss.org/semitether i zainstaluj Semitethered Jailbreak. Po instalacji nastąpi zrestartowanie urządzenia i - zakładając, że nie użyjesz redsn0w - uruchomi się ono w trybie Semitethered.

Źródło: funkyspacemonkey

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)