Sharp już produkuje ekrany do iPhone'a 5

Sharp już produkuje ekrany do iPhone'a 5
06.08.2012 15:00
Koncepcyjny iPhone 5
Koncepcyjny iPhone 5
Krystian Bezdzietny
Krystian Bezdzietny

Prezes Sharpa, Takashi Okuda, podczas niedawno zorganizowanej konferencji ogłosił, że jego firma jest jednym z dostawców ekranów dla wyczekiwanego iPhone'a 5. Dostawy mają ruszyć jeszcze w tym miesiącu.

Sharp jest jednym z trzech dostawców ekranów (obok LG i Japan Display Inc.) dla smartfonów Apple'a. Tuż po ogłoszeniu na wspomnianej konferencji wyników finansowych japońskiego koncernu Okuda powiedział, że jego firma jeszcze w tym miesiącu rozpocznie wysyłkę ekranów do Apple'a.

[solr id="komorkomania-pl-117516" excerpt="0" image="0" _url="http://komorkomania.pl/5996,jak-mogl-wygladac-iphone-ipad-nowe-prototypy-pokazane" _mphoto="prototyp-apple-117516-27-f955297.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2465[/block]

W Sieci nie od dziś mówi się o tym, że Apple przygotowuje kolejną generację iPhone'a, którego premierę zaplanowano na jesień bieżącego roku. Niektóre serwisy, powołując się na swoje tajemnicze źródła, twierdzą nawet, że prezentacja następcy 4S odbędzie się 12 września. Jeśli to prawda, bardzo możliwe, aby Apple rozpoczął już składanie nowych smartfonów.

Dla przypomnienia, iPhone szóstej generacji ma być wyposażony w większy, 4- lub 4,1-calowy ekran. Oznacza to, że w porównaniu z obecnymi ekranami iPhone'ów (3,5 cala) powierzchnia wyświetlacza zwiększy się o około 20%. W Sieci pojawiały się już rzekome zdjęcia prezentujące "szóstkę", które potwierdzały obecność większego wyświetlacza.

[solr id="komorkomania-pl-111725" excerpt="0" image="0" _url="http://komorkomania.pl/6796,15-ciekawych-konceptow-nadchodzacego-iphonea-5" _mphoto="iphone5-ciccarese-1-1117-7e6362b.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2466[/block]

Plotkuje się również, że nowy ekran IPS LCD iPhone'a zostanie wykonany w technologii in-cell (tak jak choćby ten w HTC One X). Połączenie warstwy dotykowej z macierzą LCD ma się przełożyć na mniejszą grubość panelu (co z kolei wpłynie na grubość telefonu), większą jasność panelu i lepszą reakcję na dotyk. Jednym z producentów wyświetlaczy IPS in-cell jest właśnie Sharp.

Źródło: reuters

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)