Shield Tablet z Android 5.0 i usługą Nvidia GRID

Shield Tablet z Android 5.0 i usługą Nvidia GRID
Mateusz Żołyniak

14.11.2014 05:18, aktual.: 14.11.2014 06:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nvidia naprawdę dba o swoje urządzenia, a Shield Tablet jest tego najlepszym przykładem.

Shield Tablet to bezsprzecznie jeden z najciekawszych tabletów z systemem Android. Sprzęt oparty jest na bardzo wydajnym układzie Tegra K1 z mobilnym Keplerem i ma całkiem niezłą specyfikację, a do tego wykorzystuje całą masę autorskich rozwiązań Nvidii. Na tym jednak nie koniec.

NVIDIA SHIELD tablet now with Android 5.0 Lollipop and more

Amerykańska firma przykłada bardzo dużo uwagi do zapewnienia należytego wsparcia urządzeniu. Potwierdzeniem tego mają być m.in. szybkie aktualizacje do kolejnych wersji Androida, począwszy od edycji 5.0 Lollipop. Nvidia już w środę na specjalnej konferencji zapowiedziała, że prace nad udostępnieniem nowego systemu Google’a dla Shield Tablet są na ukończeniu. Update ma ruszyć już 18 listopada i będzie przeprowadzany przez system OTA.

Obraz

Użytkownicy tabletu-konsoli już wkrótce będą mogli cieszyć się nowym interfejsem, który wykorzystuje Material Design, oraz wieloma nowymi funkcjami. Nvidia dołożyć ma również zaktualizowaną wersję aplikacji Dabbler, czyli mobilnego programu graficznego wykorzystującego sprzętową akcelerację GPU. To też nie wszystko.

Obraz

Najciekawszą nowością, z której wkrótce będą mogli korzystać użytkownicy Shield Tablet, jest GRID. Usługa ta umożliwia granie w chmurze - strumieniowanie znanych z komputerów gier do tabletu. W listopadzie zostanie ona uruchomiona w Stanach, gdzie prowadzone były beta testy. W grudniu uruchomione zostaną natomiast serwery na Starym Kontynencie (pierwszy w Irlandii, a kolejne nieco później w Niemczech czy Francji). GRID będzie działać również na terenie Polski.

Obraz

Usługa zostanie oczywiście zintegrowana z Shield Hub. Nvidia na starcie udostępnić ma ponad 20 tytułów, wśród których znajdą się takich pozycje jak: Borderlands (1 i 2), Dead Island, Darksiders, Batman: Arkham Asylum, Wiedźmin 2 czy PsychoNauts. Dodatkowo co tydzień pojawiać mają się kolejne gry. Wszyscy użytkownicy Shield Tablet z GRID-a będą mogli korzystać bezpłatnie do 30 czerwca 2015 roku. Potem wprowadzony ma zostać model subskrypcyjny (na chwilę obecną ceny nie są jeszcze znane).

Obraz

Ostatnią z nowości Nvidii jest specjalny pakiet gier, które przygotowało Valve. W tzw. Green Box znajdą się: Half-Life 2: Episode One, Half-Life 2 i Portal. Tytuły te za darmo będą mogły pobrać osoby, który kupią Shield Tablet z LTE i 32 GB pamięci.

Nieco szkoda, że zestaw przygotowany został tylko z myślą o droższej wersji tabletu. Jakby jednak nie patrzeć, mało który z producentów zapewnia swoim urządzeniom takie wsparcie jak Nvidia. Tym bardziej, że firma nie tylko szybko wprowadza aktualizację do nowego Androida 5.0 Lollipop, ale również oferuje darmowy dostęp przez prawie 7 miesięcy (w Polsce) do usługi GRID.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)