W Play opłaty za aplikacje z Google Play doliczą do rachunku

W Play opłaty za aplikacje z Google Play doliczą do rachunku
25.07.2013 11:12
Dopisz do rachunku w Play
Dopisz do rachunku w Play

Od teraz abonenci sieci Play kupujący aplikacje (lub książki) w Google Play mogą ich kosztem po prostu obciążyć swój rachunek. Brzmi rewelacyjnie, ale jest mały haczyk.

Od teraz abonenci sieci Play kupujący aplikacje (lub książki) w Google Play mogą ich kosztem po prostu obciążyć swój rachunek. Brzmi rewelacyjnie, ale jest mały haczyk.

Usługa nazywa się "Dopisz do rachunku w Play" i powstała w ścisłej współpracy z firmą Google. Możliwość korzystania z alternatywnej metody płatności zostanie automatycznie aktywowana u wszystkich abonamentów sieci Play, którzy mają aktywne konta w sklepie Google Play. Użytkownik w trakcie kupowania każdej aplikacji będzie mógł zdecydować, w jaki sposób chce dokonać płatności.

Dopisz do rachunku w Play
Dopisz do rachunku w Play

[solr id="komorkomania-pl-117883" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/5946,czy-w-google-play-mozna-zarobic" _mphoto="google-logos-117883-270x-9d32c94.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4130[/block]

W czym tkwi haczyk? Otóż z usługi korzystać mogą wyłącznie klienci indywidualni i biznesowi, którzy mają abonament w sieci Play. Podejrzewam, że większość osób korzystających z ofert abonamentowych ma również dostęp do konta w banku, więc całość w zasadzie sprowadza się do dwóch zalet:

  • zniesienie obowiązku poświęcenia 2 minut na podpięcie karty kredytowej pod sklep Google Play;
  • możliwość zdecydowania, czy płatności chce się dokonać teraz, czy też za kilka tygodni.

Oczywiście nie twierdzę, że usługa jest bezsensowna, bo z pewnością dla niejednej osoby takie rozwiązanie będzie po prostu wygodniejsze. Niemniej jednak szczególnie atrakcyjna byłaby dopiero w przypadku ofert prepaidowych, z których korzystają często ludzie młodzi nie mający konta w banku. Domyślam się jednak , że ze względów prawnych coś takiego byłoby możliwe tylko w przypadku zarejestrowanych kart SIM.

[solr id="komorkomania-pl-151502" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/4180,z-google-play-znikaja-aplikacje-do-blokowania-reklam-to-dobrze-czy-zle" _mphoto="android-maskotka-151502--b171a16.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4131[/block]

Wdrażanie usługi "Dopisz do rachunku w Play" rozpoczęło się 23 lipca, jednak wszystkich abonentów sieci obejmie dopiero w ciągu kilku tygodni.

Aktualizacja: Ptaszki ćwierkają, że wkrótce z usługi będą mogły korzystać także osoby korzystające z oferty prepaid. Na razie są to jednak niepotwierdzone informacje.

Źródło: Play

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)