SikurPhone to bezpieczny telefon dla posiadaczy kryptowalut

SikurPhone to bezpieczny telefon dla posiadaczy kryptowalut

SikurPhone
SikurPhone
Mateusz Żołyniak
02.03.2018 08:33, aktualizacja: 03.03.2018 12:15

Firma Sikur postanowiła stworzyć telefon dla osób ogarniętych krytopwalutowym szaleństwem, który ma być niezwykle bezpiecznym rozwiązaniem. Pewne jest do tego, że nie zachwyci on specyfikacją techniczną, a jego cena będzie wysoka.

Popyt rodzi podaż. Dobrych kilka lat temu zaczęła rosnąć liczba użytkowników, którzy wręcz paranoicznie zaczęli dbać o swoją prywatność, więc nie trzeba było długo czekać na wysyp mniejszych firm przygotowujących "idealne" rozwiązania dla tej grupy. Po bezpiecznych telefonach przychodzi pora na urządzenia dla osób owładniętych szałem związanym z kryptowalutami i blockchainem.

Niedawno wspomniałem o smartfonie Sugar S11 Blockchain Creation Edition, który został stworzony we współpracy z twórcami Ethereum Fog. Teraz przyszła pora na projekt SikurPhone, na którego temat co nieco dowiedział się CNET.

Sikur z nowym bezpiecznym smartfonem

Sikur to idealny przykład gracza, który próbuje przygotowywać smartfony dla bardzo konkretnych grup odbiorców. Ten swoich sił próbował bowiem najpierw z GranitePhone'em, który miał spełnić oczekiwania użytkowników dbających o swoją prywatność. Idea stojąca za jego następcą jest nieco inna, ale ma on również być bardzo bezpiecznym rozwiązaniem.

SikurPhone - interfejs
SikurPhone - interfejs

Sprzęt bazuje na mocno zmodyfikowanym Androidzie 7.0, który:

 • posiada bardzo uproszczony interfejs, mający dawać szybki dostęp do podstawowych funkcji jak wysyłanie wiadomości, prowadzenie rozmów czy przeglądanie sieci;
 • wyposażony jest w zaawansowane opcje szyfrowania i umożliwia dostęp do usługi społecznościowej tylko za pomocą zabezpieczonej przeglądarki firmy;
 • nie umożliwia instalowania aplikacji, jeżeli nie zostały one wcześniej odpowiednio zmodyfikowane przez programistów Sikura.

Całość ma być tak bezpieczna, że ze złamaniem SikurPhone'a nie poradzili sobie podobno eksperci z grupy HackerOne.

Smartfon portfelem na kryptowalutę

Szef Sikura wskazuje, że zaletą ma być wbudowany portfel dla kryptowalut, który połączony będzie z chmurą firmy. Ta ma umożliwić bezpieczne przechowywanie zgromadzonych środków, ale na tym możliwości telefonów się nie skończą.

SIKURPhone

Producent ma dodać opcję sprawdzania wartości kryptowalut, a także przedstawiać porady i wiadomości skierowane do osób w nie inwestujących. Telefon sam w sobie nie będzie służył jednak jako "koparka". Szczegóły mają zostać ujawnione bliżej daty wejścia produktu do sprzedaży, która planowana jest na sierpień 2018 roku.

Przeciętna specyfikacja i wysoka cena

SikurPhone
SikurPhone

Już teraz wiadomo sporo na temat specyfikacji SikurPhone'a. Biorąc pod uwagę ograniczone możliwości systemu, od razu można spodziewać się, że smartfon nie będzie rywalizował z topowymi nowościami Samsunga czy LG. Na jego pokład mają trafić m.in.:

 • nieokreślony jeszcze układ MediaTeka;
 • 5,5-calowy ekran;
 • 4 GB pamięci RAM;
 • 64 GB pamięci wbudowanej;
 • podwójny aparat (2 x 13 Mpix);
 • aparat przedni 5 Mpix;
 • bateria 2800 mAh;
 • złączenie USB typu C.

SikurPhone jest wyceniany na 799 dol., czyli ok. 2730 zł bez podatków. Sporo. Znajdowali się jednak użytkownicy, którzy byli gotowi wydać więcej na bezpieczne telefony, więc z pewnością znajdą się zapaleńcy, którzy zapłacą tyle za możliwość wygodnego sprawdzania stanu posiadanej kryptowaluty na smartfonie. Tym bardziej, że ma być dobrze zabezpieczonym rozwiązaniem.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)