Silnik JavaScript Nitro w Safari iOS 4.3 powodem szybszego rozładowywania się baterii?

Strona głównaSilnik JavaScript Nitro w Safari iOS 4.3 powodem szybszego rozładowywania się baterii?
19.03.2011 09:59
Silnik JavaScript Nitro w Safari iOS 4.3 powodem szybszego rozładowywania się baterii?
Krystian Bezdzietny
Krystian Bezdzietny

Najnowsza wersja iOS 4.3 wprowadza na pokłady urządzeń Apple'a optymalizacje dla usługi AirPlay, iTunes Home Sharing oraz nowy silnik JavaScript Nitro, dzięki któremu otwieranie stron w Safari odbywa się znacznie szybciej. Jednak jest jeszcze jedna "nowość", która najprawdopodobniej nie była do końca planowana przez Apple, a mianowicie drastyczny spadek wytrzymałości baterii.

Na oficjalnym forum pomocy Apple'a bardzo wielu użytkowników skarży się, że ich urządzenia z iOS 4.3 działają znacznie krócej niż na iOS 4.2.1. Oto kilka wypowiedzi przytoczonych ze wspomnianego forum:

Po wgraniu iOS 4.3 na mojego 3GS-a bateria zaczęła się potwornie szybko rozładowywać. Teraz ledwie wytrzymuje jeden dzień, podczas gdy wcześniej było to półtora dnia lub nawet dłużej.
Mam ten sam problem z moim 3GS: dla przykładu, wczoraj, iPhone o godzinie 6:40 - nie robiłem z nim nic, leżał w kieszeni. Godzina 8:30, chciałem wykonać połączenie, a tu 17% baterii.
Mój telefon dotychczas wytrzymywał dwa dni na jednym naładowaniu. Teraz nie wytrzymuje nawet jednego dnia. iPhone 4 32GB iOS 4.3

Wypowiedzi jest naprawdę dużo i do końca nie wiadomo, co powoduje takie zachowanie baterii. Stawiane są dwie teorie: za spadek wytrzymałości baterii odpowiedzialna jest usługa Ping, która cały czas działa w tle lub nowy silnik JavaScript Nitro, zaimplementowany w iOS 4.3. Oby przedstawiciele Apple'a szybko zajęli jakieś stanowisko w tej sprawie, ponieważ sprawa wydaje się być bardzo nieciekawa.

Czy Wy również zauważyliście na swoich zaktualizowanych do iOS 4.3 urządzeniach znacznie szybsze rozładowywanie się baterii?

Źródło: 9to5mac

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)