Silverlight dla Symbiana już w Ovi Store

Silverlight-Symbian
Silverlight-Symbian
Krzysztof Laber

07.07.2010 16:34, aktual.: 07.07.2010 18:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft wydał właśnie wtyczkę umożliwiającą wszystkim użytkownikom telefonów opartych na  Symbianie S60 korzystanie z technologii Silverlight. Trzeba mieć na uwadze, że implementacja tej technologii w telefonach Nokii daje nie tylko możliwość korzystania z treści multimedialnych prezentowanych w oparciu o platformę Microsoftu. To przede wszystkim dostęp do aplikacji tworzonych w oparciu o Silverlight przez niezależnych developerów.

Obecne wydanie wtyczki Silverlight jest, w odróżnieniu od styczniowej bety,wydaniem pełnym i stabilnym. Technologia Silverlight umożliwia obsługę multimediów wprost z poziomu przeglądarki telefonu włączając w to obsługę wideo w formacie H.264 (wraz z wspomaganiem sprzętowym), wsparcie dla platformy .NET i rozwinięte opcje strumieniowego przesyłu danych.

Wraz z wtyczką zostało wydane SDK dla developerów chcących pisać oparte na Silverlight programy dla telefonów Nokia.

Jak widać Microsoft chce zwiększyć zainteresowanie Silverlight przed premierą najnowszego wydania swojego mobilnego systemu gdzie Sliverlight będzie podstawowym środowiskiem programistycznym. Jednak jak do tej pory nie pojawiły się żadne informacje na temat planów udostępnienia wtyczki dla systemu iOS i Android.

Źródło: ZDNet

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)