Siri kontrolowana umysłem [wideo]

fot. YouTube
fot. YouTube
Krystian Bezdzietny

12.11.2011 11:26, aktual.: 12.11.2011 12:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sztuczna inteligencja w iPhonie 4S wyręcza użytkownika niemal na każdym kroku. Mimo to deweloperzy starają się za wszelką cenę poszerzyć wachlarz funkcji Siri, kombinując na sto różnych sposobów. Ostatnio udało się nawet doprowadzić do tego, że Siri da się kontrolować myślami.

Panowie stojący za projektem Black Mirror wzięli na celownik Siri i stwierdzili, że muszą doprowadzić funkcję do takiego stanu, że będzie ona reagować na myśli użytkownika. Cóż, przy wykorzystaniu kilku narzędzi i pewnie niemałej determinacji efekt został osiągnięty:

Project Black Mirror: Siri controlled by Brain waves

Aby osiągnąć taki efekt, wykorzystano aż cztery urządzenia: iPhone'a 4S, MacBooka Pro, prototypową platformę Arduino oraz elektrody EKG. Choć z powodzeniem przekazano Siri polecenie, to hakerom nie udało się jeszcze opracować metody, która pozwoliłaby korzystać ze sztucznej inteligencji iOS bez konieczności używania przycisku home. To sprawa czysto techniczna i metodą prób i błędów szybko dałoby się to osiągnąć. Można by też wykorzystać atuty narzędzia Hands-Free Controll.

Trudno ocenić, na ile zarejestrowany materiał przedstawia autentyczne działania, jednak - trzeba przyznać - wygląda to imponująco.

Źródło: intomobile

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)