Siri po polsku może być już na ostatniej prostej. Apple szuka testerów

Siri po polsku może być już na ostatniej prostej. Apple szuka testerów

Siri po polsku może być już na ostatniej prostej. Apple szuka testerów
Miron Nurski
21.02.2022 17:12, aktualizacja: 21.02.2022 18:12

Są bardzo duże szanse na to, że Siri po polsku trafi do użytkowników jeszcze w 2022 roku.

Wirtualny asystent Apple'a zadebiutował jesienią 2011 roku i przez ponad dekadę nie doczekał się wsparcia dla naszej rodzimej mowy. Wiadomo już jednak oficjalnie, że firma planuje to zmienić.

Siri po polsku: Apple szuka pracowników

Jak zauważył jeden z użytkowników Twittera, na platformie LinkedIn pojawiło się ogłoszenie o pracę dotyczące polskiej Siri.

Apple szuka pracownika, którego zadaniem będzie "odsłuchiwanie i transkrypcja plików audio oraz ocenianie reakcji Siri". Bazę danych do analizy mają zasilić klienci, którzy przyłączą się do specjalnego programu oceniania.

Ogłoszenie jest skierowane do mieszkańców Irlandii, ale Apple wymaga "biegłej znajomości języka polskiego" oraz "rozumienia niuansów werbalnych w polskim dialekcie".

Siri po polsku już w iOS 16?

Znamienne jest to, że Apple poszukuje osoby, która będzie oceniać działanie już gotowych algorytmów, co oznacza, że prace nad polską Siri musiały się rozpocząć dużo wcześniej. Warto zresztą przypomnieć, że dział zajmujący się rozwojem sztucznej inteligencji szukał pracowników władających polszczyzną już w 2020 roku.

W czerwcu Apple najpewniej wypuści system iOS 16 w wersji beta, a zwyczajowo kolejne wersje językowe Siri dodawane są właśnie do nowych wersji oprogramowania. Jeśli najnowsza beta będzie zawierać polskiego asystenta, ten trafiłby do wszystkich użytkowników już jesienią tego roku.

Trzeba mieć tylko na uwadze, że to tylko przypuszczenia, bo na razie nie wiadomo, na jakim etapie rozwoju znajduje się Siri po polsku. Przynajmniej mamy jednak kolejne potwierdzenie, że prace trwają.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)