Siri uruchomiona na iPhonie 3GS [wideo]

Siri uruchomiona na iPhonie 3GS [wideo]
Krystian Bezdzietny

08.11.2011 11:00, aktual.: 08.11.2011 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Newsy o tym, że Siri pomyślnie uruchomiono na iPhonie 4 nie dziwią nikogo. Wielką zaś enigmą jest to, kiedy ona w końcu zaszczyci Cydię lub inne tego typu miejsce. W międzyczasie hakerzy zamiast udostępnić Siri właścicielom iPhone'a 4, portują sztuczną inteligencję na inne urządzenia. Tym razem udało się ją uruchomić na poczciwym iPhonie 3GS.

Siri on an iPhone 3GS

Wyszło na to, że wcale nie potrzeba kilkurdzeniowego procesora lub gigabajtów pamięci RAM, aby Siri w ogóle działała. Hakerowi odpowiedzialnemu za ten port udało się nawet połączyć z serwerami Apple'a, co jest nie lada osiągnięciem. Port Siri dla 3GS jest cały czas w fazie tworzenia. Nie wiadomo, kiedy (i czy w ogóle) będzie on dostępny dla mas.

iPhone 3GS to urządzenie zaprezentowane w 2009 roku. Apple strzeliłby sobie w stopę, gdyby udostepnił Siri na ten model, więc użytkownicy - jeżeli będą mieli takie życzenie - będą musieli posiłkować się portem, o ile ten w ogóle zostanie udostępniony.

Ciekawy jest fakt, że Apple majstruje przy uruchomieniu Siri na iPhonie 4. Być może już wkrótce będzie tak, że wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość korzystania z niej na swoim urządzeniu - czy Apple na to pozwoli, czy nie. A miała to być funkcja "iPhone 4S exclusive".

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)