Skaner Wi-Fi dla Windows Mobile

Skaner Wi‑Fi dla Windows Mobile

PeekPocket.
PeekPocket.
Paweł Wolniewicz
19.09.2009 08:56, aktualizacja: 19.09.2009 10:56

Jest wiele narzędzi służących do wyszukiwania punktów dostępowych Wi-Fi. Na pozór nie można wcisnąć do tego typu aplikacji zbyt wielu odkrywczych funkcji, stąd też w sieci roi się od niewielkich programów tego typu.

W SIMblogu opisaliśmy już między innymi aplikacje służące do lokalizowania darmowych punktów dostępowych, a także katalog hotspotów oraz narzędzie do testowania sieci bezprzewodowych.

Nie wspominaliśmy jeszcze natomiast o programie PeekPocket. Pozwala on na odnalezienie lokalnych punktów dostępowych. Aplikacja pracuje na telefonach z Windows Mobile. Innym narzędziem tego typu jest między innymi HandyWi, działające w systemie Symbian.

PeekPocket wykrywa sieci bezprzewodowe, w których zasięgu znajduje się posiadacz telefonu. Program przedstawia dane dotyczące szyfrowania. Skanowanie otoczenia odbywa się oczywiście tylko na życzenie użytkownika, można przy tym określić jego intensywność. Aplikacja nie powinna więc znacząco wpłynąć na czas pracy baterii, o ile oczywiście będziemy z niej korzystali z umiarem.

Po odnalezieniu hotspotów ich lista pojawia się w okienku PeekPocket, na zakładce Scanner. Druga karta (Options) pozwala z kolei na określenie parametrów pracy aplikacji.

Źródło i zrzutka: dzolee's pocketblog

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)