Skanuj dokumenty na swoim iPhonie

Skanuj dokumenty na swoim iPhonie

Skanuj dokumenty na swoim iPhonie
Zbigniew Kowal
26.08.2010 05:04, aktualizacja: 26.08.2010 07:04

W polskim App Store na pierwszym miejscu wylądowała aplikacja TurboScan, która zamienia iPhone?a w kieszonkowy skaner. Postanowiliśmy przyjrzeć się temu tematowi nieco bliżej. Czy iPhone rzeczywiście nadaje się do skanowania?

W polskim App Store na pierwszym miejscu wylądowała aplikacja TurboScan, która [zamienia iPhone?a w kieszonkowy skaner](http://iPhone jako skaner). Postanowiliśmy przyjrzeć się temu tematowi nieco bliżej. Czy iPhone rzeczywiście nadaje się do skanowania?

Zacznijmy od tego, że sprawa nie jest nowa. Lepszych bądź gorszych aplikacji w sklepie Apple?a jest mnóstwo. Producenci każdej z nich zachwalają przeróżne funkcje. Jak jest z TurboScan?

Postanowiłem pobrać wersję Lite, która zgodnie z opisem producenta posiada te same funkcje, co płatna aplikacja. Jedyną niedogodnością podczas użytkowania darmowej wersji jest fakt, że zeskanowane przez nas obrazki posiadają znaczek wodny producenta.

Zasada działania jest prosta. Wykonujemy zdjęcie tekstu, który chcemy zeskanować. Potem skrupulatnie zaznaczmy ten obszar fotki, na którym znajdują się litery lub rysunek. Chwila pracy algorytmów i gotowe. Wynikiem jest plik JPG lub PDF, który możemy wysłać na dowolny adres e-mailowy.

Jak wychodzą skany? Szczerze powiedziawszy - nie jest to żadna rewelacja. Owszem, duże i czytelne litery wygadają przyzwoicie, ale drobne pismo jest praktycznie nie rozpoznawalne. Gdybym miał wydać 1,59 euro na jakąś aplikację, to z pewnością nie na ten ?skaner?. Oczywiście, ostateczna decyzja należy do Was.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)