Skanujesz bilet, a smartfon prowadzi cię do miejsca na trybunie. Google robi użytek ze Street View

Skanujesz bilet, a smartfon prowadzi cię do miejsca na trybunie. Google robi użytek ze Street View

Skanujesz bilet, a smartfon prowadzi cię do miejsca na trybunie. Google robi użytek ze Street View
Miron Nurski
13.05.2022 16:23, aktualizacja: 16.05.2022 07:45

Twoje ulubione aplikacje wkrótce mogą stać się jeszcze lepsze dzięki nowej technologii Google'a.

Dzięki projektowi Street View Google ma dostęp do milionów 360-stopniowych zdjęć pokrywających niemal cały świat. Kilka lat temu firma nakarmiła zebranymi danymi sztuczną inteligencję, co pozwoliło wygenerować olbrzymią bazę danych na temat punktów orientacyjnych.

Efekt? W 2019 roku do Map Google trafiła funkcja Live View, która wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość do precyzyjnego nawigowania w przestrzeni.

413169590001298790

3 lata później Google postanowił udostępnić swoją technologię mapowania otoczenia także twórcom innych aplikacji.

Oto ARCore Geospatial API. Google wykorzystuje dane Street View do precyzyjnego nawigowania

Wszędzie tak, gdzie dostępne jest Street View, aplikacje wykorzystujące nowe narzędzie technologiczne będą w stanie dokładnie rozumieć swoje położenie w przestrzeni z dokładnością do pojedynczych centymetrów.

Make the world your canvas with the ARCore Geospatial API

Google zaangażował już do współpracy kilku partnerów, którzy znaleźli sposób na wykorzystanie możliwości ARCore Geospatial API.

Apki Lime oraz Bird będą mogły np. pokazać położenie wynajętej hulajnogi, oraz sprawdzić, czy została ona prawidłowo ulokowana w strefie parkowania.

Firmy Telstra oraz Accenture przygotowały ciekawe aplikacje dla fanów sportu i koncertowiczów. Po zeskanowaniu biletu apka jest w stanie precyzyjnie wskazać konkretną trybunę, przydzielone miejsce czy toaletę. Wszystko w rozszerzonej rzeczywistości.

Google przekonuje, że ARCore Geospatial API usprawni także geolokalizacyjną rozrywkę. Firmy DOCOMO i Curiosity szykują grę, w której wirtualne smoki i roboty będą się pojawiać przy konkretnych zabytkach Tokio.

Póki co wspomniane funkcje dostępne są tylko w pojedynczych lokalizacjach na świecie, w ramach programów pilotażowych. W założeniu nowa technologia Google'a ma jednak działać wszędzie tam, gdzie dotarły kamery Street View, czyli praktycznie na całym świecie. Zarówno na smartfonach z Androidem, jak i iPhone'ach.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)