Składany iPhone - powstanie, czy nie?

Składany iPhone - powstanie, czy nie?

Koncepcyjna wizualizacja składanego iPhone'a
Koncepcyjna wizualizacja składanego iPhone'a
Źródło zdjęć: © Technizo Concept
14.03.2024 13:43

Niedawno, znany na rynku analityk Ming-Chi Kuo, przekazał wiadomości, że w planach produktowych Apple'a na najbliższą przyszłość nie ma miejsca dla składanego iPhone'a. Jako jedyny produkt z "jasno określoną ścieżką rozwoju" pojawia się MacBook.

Ta wiadomość wywołała liczne domysły, że firma Apple może zrezygnować z idei stworzenia iPhone'a, który można złożyć. Jednak sytuacja nie wydaje się być aż tak pesymistyczna.

Z doniesień The Information wynika, że Apple nadal poświęca czas na prace nad iPhone'em ze składanym mechanizmem. Dwa prototypy tego urządzenia, które mają mieć design podobny do klapki, analogicznie do modelu Samsunga Galaxy Z Flip 5, są w trakcie opracowywania.

Zmagania inżynierów z Apple z problemami technicznymi są poważne. Firma ma nadzieję, że składany iPhone wyróżni się wyjątkową wytrzymałością i elegancją, lecz pierwsze modele prototypowe okazały się zbyt wrażliwe na uszkodzenia.

Według informacji od źródeł serwisu, potężna korporacja z Cupertino już rozpoczęła negocjacje z co najmniej jednym azjatyckim dostawcą części, jednak nie należy oczekiwać rozpoczęcia masowej produkcji ani w roku 2024, ani 2025.

Należy podkreślić, że w 2027 roku iPhone będzie świętował swoje 20. urodziny. Przewiduje się, że jubileuszowy model smartfona, podobnie jak iPhone X zaprezentowany w 2017 roku, wprowadzi znaczące innowacje technologiczne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)