Testowy model iPada skradziony, będzie powtórka z rozrywki?

Testowy model iPada skradziony, będzie powtórka z rozrywki?

Uciekający złodziej
Uciekający złodziej
Źródło zdjęć: © shutterstock.com
Konrad Błaszak
02.05.2015 10:23, aktualizacja: 02.05.2015 23:44

Mało jest smartfonów, o których nie wiemy nic lub bardzo mało przed ich premierą. Część informacji zdradzają producenci w oficjalnych zapowiedziach, a jeszcze więcej dowiadujemy się z różnych wycieków. Niektóre sytuacje są jednak naprawdę pechowe, a bohaterem niefortunnej sytuacji został prototyp iPada.

Jak podaje San Jose Mercury News, dwójka złodziei okradła mieszkańca Cupertino, a ich łupem padł sprzęt elektroniczny oraz 7500 dolarów.

Co więcej, wspomniany pracownik został uprowadzony, ale porywacze szybko zmienili zdanie, ponieważ po kilkuset metrach wypuścili go z pojazdu. Sytuacja na pozór "zwyczajna", ale wśród skradzionych rzeczy znajdował się również "testowy model iPada". Sprawcy zostali już złapani, ale tablet nie został znaleziony.

Nie wiadomo niestety, co to był za model iPada i czy mówimy o prototypie niezapowiedzianej jeszcze wersji, czy obecnego już na rynku urządzenia. Możliwe, że skradziono iPada Pro, o którym plotki krążą już od kilku miesięcy. Jeśli rzeczywiście tak jest to, Apple zapewne bardzo będzie chciał odzyskać urządzenie, bo to już nie pierwsza taka sytuacja.

Przed premierą iPhone'a 4 jeden z pracowników zostawił prototypowy model tego urządzenia w barze, a następnie przechwycony przez szczęśliwego znalazcę. Ten nie tylko jako jedna z pierwszych osób na świecie mógł zobaczyć nowego iPhone'a, ale i odsprzedał go redakcji Gizmodo za 5000 dolarów. Sytuacja zakończyła się tym, że ówczesny CEO Apple - Steve Jobs - zadzwonił do blogera, który kupił jego telefon i powiedział, że chce go z powrotem.

Zastanawiające jest, czy w tym przypadku będziemy mieli podobną sytuację i jedna z dużych redakcji nie trafi niedługo w posiadanie jeszcze niezaprezentowanego iPada. Jeśli jest to rzeczywiście model, który nie miał jeszcze swojej premiery to zastanawiające jest tylko to czy złodzeje zrozumieją co naprawdę ukradli oraz ile mogą zarobić na jednym tablecie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)