Sky Force Anniversary - kultowa gra z Symbiana zmierza na nowe platformy!

Sky Force Anniversary - kultowa gra z Symbiana zmierza na nowe platformy!
Zbigniew Kowal

29.12.2013 20:53, aktual.: 30.12.2013 13:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pamiętacie Sky Force’a z takich platform jak Symbian lub Pocket PC? Jedna z najlepszych polskich produkcji na urządzenia przenośne w przyszłym roku doczeka się specjalnego wydania. W rozwinięciu znajdziecie pierwsze informacje oraz materiał wideo ze Sky Force Anniversary. Warto zerknąć na potencjalny hit 2014 roku.

Do Symbiana (ostatni raz zastosowany w Nokii 808 PureView) mamy w Polsce sentyment. Wiele rodzimych firm wypłynęło na tym systemie na szersze wody. Tak było na przykład z gliwickim studiem Infinite Dreams, które po opublikowaniu Sky Force’a na Symbiana właśnie rozpoczęło nieustający do dziś marsz na szczyt mobilnego gamingu.

Oryginalny Sky Force oraz jego sequel Reloaded pojawiły się kilka lat temu na Androida oraz iOS. Były to jednak tytuły stworzone przy użyciu autorskich silników polskiej firmy, które po przejściu na Unity 3D okazały się trudne do aktualizowania. Po pewnym czasie oba produkty usunięto z App Store oraz Google Play, szykując miejsce dla nowej produkcji.

Obraz

Odsłona Anniversary, jaka sama nazwa wskazuje, będzie prezentem z okazji 10-lecia istnienia marki Sky Force. Warstwa wizualna gry przejdzie gruntowny lifting, aby sprostać wymaganiom dzisiejszych wyświetlaczy. To, co było najlepsze, czyli level design oraz rozgrywka, pozostanie w prawie niezmienionej formie.

Twórcy zapowiadają, że nowy Sky Force będzie urzekał spektakularnymi animacjami rozpadających się przeciwników i interesującymi wtyczkami do sieci społecznościowych. Wiele elementów planszy (jak zaprezentowana latarnia morska) będzie można zburzyć podczas dynamicznej walki z nadlatującymi jednostkami.

Sky Force Anniversary 2004-2014 realtime footage

Czy Sky Force Anniversary okaże się godny pierwowzoru? Tego dowiemy się pod koniec 2014 roku, na kiedy to zaplanowano premierę. Poprzeczka jest zawieszona wysoko, oryginalny Sky Force został bowiem oceniony przez poczytny IGN na 9,5 w 10-stopniowej skali. Żadna inna polska produkcja nie otrzymała takiej noty. Wrócimy do tematu, gdy tylko pojawią się nowe szczegóły.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)