Skype dla iPhone’a - pierwsze spojrzenie
Wypuszczenie komunikatora Skype dla iPhone’a jest dość dużym wydarzeniem. Wiele osób entuzjastycznie przyjęło zarówno wiadomość o planach wypuszczenia takiej aplikacji, jak i sam fakt obecności Skype’a w AppStore. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej komórkowej wersji Skype’a.
Wypuszczenie komunikatora Skype dla iPhone’a jest dość dużym wydarzeniem. Wiele osób entuzjastycznie przyjęło zarówno wiadomość o planach wypuszczenia takiej aplikacji, jak i sam fakt obecności Skype’a w AppStore. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej komórkowej wersji Skype’a.
Naszą przygodę ze Skypem zaczynamy od ściągnięcia tej aplikacji z AppStore. Na szczęście jest ona darmowa, chociaż niektórzy byli wręcz przekonani, że będzie pobierana drobna opłata jak np. 0.99$ - na szczęście tak się nie stało. Instalujemy, uruchamiamy i klops - przy próbie wpisania danych potrzebnych do zalogowania się, lub zarejestrowania konta aplikacja kończy pracę i wraca do springboarda. Problem ten może spotkać każdą osobę, która posiada iPhone’a z Jailbreakiem - wyjścia są dwa: wyłączenie Clippy (aplikacji do kopiuj / wklej) lub instalacja z cydii „mobile substrate”. Drugie wyjście jest znacznie prostsze.
Po zalogowaniu, automatycznie ładują się wszystkie kontakty, które dodaliśmy korzystając ze Skype’a na naszym Maku. Jak widać mamy możliwość wyświetlenia wszystkich kontaktów, jak i tylko tych, które są aktualnie Online. W przypadku długich list kontaktów z pewnością przyda się wbudowana wyszukiwarka.
Na dole, obok Kontaktów znajdują się czaty, mamy więc możliwość nie tylko rozmowy głosowej, ale i tekstowej, chociaż w tym wypadku znacznie wygodniejszą i szybszą formą komunikacji jest rozmowa głosowa niż wklepywanie wiadomości na małej klawiaturze.
SkypeOut - oczywiście również działa - klawiatura przypomina do złudzenia tę znaną standardowo z iPhone’a. Mamy możliwość zarówno ręcznego wpisania numeru telefonu, jak i wyszukania go z kontaktów znajdujących się na iPhonie.
Meritum - rozmowy głosowe. Bardzo wysoka jakość połączeń - głos rozmówcy jest głośniejszy i wyraźniejszy niż to ma miejsce np. w przypadku tanich i tandetnych słuchawek. Czasami jednak zauważalne są pewne problemy - mimo tego, że ktoś jest „dostępny” to na liście jest widoczny jako niedostępny - sytuacja zmienia się po próbie połączenia. Współrozmówca dostrzegł też kilkukrotnie komunikat „Druga strona ma problemy z urządzeniami dźwiękowymi” - z kolei na iPhonie widoczna była informacja „Call Failed”.
Wrażenie ogólne - bardzo pozytywne. Mimo tego, ze czasami zdarzały się różne problemy z połączeniem, prawidłowym wykryciem statusu kontaktu, a nawet (jednorazowe) nagłe zakończenie pracy aplikacji - ciesze się, że coś takiego znajduje się w AppStore. Mniej za to cieszy się bateria w iPhonie, która jest rozładowywania w sposób natychmiastowy.[block position="inside"]2299[/block]