Skype dla Windows Phone jeszcze w tym roku

Skype dla Windows Phone jeszcze w tym roku

Skype dla Windows Phone jeszcze w tym roku
Krystian Bezdzietny
21.10.2011 10:53, aktualizacja: 21.10.2011 12:53

O Skypie dla systemu Windows Phone 7 mówi się od czasu konferencji MIX11, która miała miejsce w kwietniu. Jednak z zapowiedzi nic nie wniknęło - aplikacji jak nie było, tak nie ma, chociaż krążą plotki, że ma się ona pojawić jeszcze w tym roku.

Redaktorzy serwisu WPCentral otrzymali cynk, że Skype dla systemu Windows Phone 7 ma się pojawić już wkrótce. Nie wiadomo, kiedy dokładnie to nastąpi. Tajemnicą jest także, czy będzie to odrębna aplikacja, czy może koncern postanowi całkowicie zintegrować Skype'a z systemem.

Ciągły brak aplikacji Skype dla systemu Windows Phone jest naprawdę dziwny. Można by go jeszcze zrozumieć, gdyby  program wciąż był w rękach innego koncernu, ale przecież został on wcielony w szeregi Microsoftu (oficjalne przejęcie nastąpiło 2 tyg. temu). Gigant z Redmond szykuje dla użytkowników WP7 zapewne coś naprawdę fajnego...

Według ostatnich plotek Skype dla Windows Phone będzie dostępny w formie Huba, w którym zawarte będą najważniejsze funkcje aplikacji, jak: chat tekstowy, lista kontaktów, dialer możliwością wykonywania połączeń głosowych czy ustawienia. Prawdopodobnie użytkownicy modeli z WP7.5 Mango wyposażony w kamerkę do wideorozmów będą mogli korzystać również połączeń wideo.

Co więcej, Microsoft obiecał, że technologia Skype'a zostanie zintegrowana z Windows Live Messengerem, a sam program pojawi się również w Windows 8.

Źródło: wpcentral

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)