Skype ma chrapkę na FaceTime

Skype ma chrapkę na FaceTime
Paweł Żmuda

09.06.2010 11:29, aktual.: 09.06.2010 13:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Osoby blisko związane ze Skype, informują, że firma przychylnym okiem patrzy na nową technologię Apple i ich aplikację FaceTime. Skype chciałby, by połączenia wideo takie same jak w nowym iPhone'ie trafiły także na inne platformy. Czy to ma szanse powodzenia?

Anonimowe źródła związane z deweloperami Skype informują, że firma "z miłą chęcią", rozpocznie współpracę z Apple nad tym, by FaceTime działał również w aplikacji Skype dla iPhone'a, a także na innym sprzęcie. W polu zainteresowań znalazły się podobno nawet desktopy.

Programiści Skype umożliwili już wcześniej przekaz wideo między Nokiami N900 opartymi o Maemo. Teraz, gdy pojawił się nowy iPhone chcą iść dalej. Niestety, informatorzy nie zdradzają żadnych szczegółów dotyczących ewentualnej współpracy, jednak Apple przedstawia FaceTime jako otwarty standard. Całość nie jest wcale zbytnio skomplikowana. Wykorzystuje standard SIP bardzo popularny w aplikacjach VoIP, ponadto Apple wykorzystało kodeki H.264 oraz AAC. Miejmy nadzieję, że pomysł Apple się sprzeda.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)