Śledzenie wzroku i zaawansowana obsługa gestów - smartfon Amazonu ma być obsługiwany w niespotykany dotąd sposób

Śledzenie wzroku i zaawansowana obsługa gestów - smartfon Amazonu ma być obsługiwany w niespotykany dotąd sposób

Smartfon Amazonu - koncept (fot. softpedia-static.com)
Smartfon Amazonu - koncept (fot. softpedia-static.com)
Miron Nurski
31.10.2013 09:00, aktualizacja: 31.10.2013 10:00

Niemal wszystkie kolejne plotki na temat nadchodzącego smartfona Amazonu związane są z technologią 3D, jednak za każdym razem interpretowane są w zupełnie inny sposób. Początkowo mówiło się o obecności trójwymiarowego wyświetlacza, później o trójwymiarowym interfejsie. Ostatnie doniesienia wskazują, że tak naprawdę chodzi o... "trójwymiarową obsługę gestów".

Zachodnie media donoszą, że Amazon nawiązał współpracę z kilkoma producentami modułów aparatów z Azji. Smartfon tworzony wspólnie z HTC ma mieć ich bowiem na pokładzie aż sześć. Zastosowanie dwóch z nich będzie oczywiście standardowe: na tyle urządzenia znajdzie się aparat główny z matrycą 13 Mpix, a z przodu 2-megapikselowa kamerka do wideorozmów. Co z pozostałymi modułami?

Z licznych przecieków wynika, że cztery dodatkowe aparaty będą ulokowane na przednim panelu; po jednym na każdy róg. Po raz pierwszy pisałem o tym kilka tygodni temu, jednak wtedy mówiło się, że ma to służyć wyłącznie śledzeniu twarzy użytkownika i obracaniu zgodnie z perspektywą wyświetlanych na ekranie elementów interfejsu, co miałoby dawać wrażenie głębi i trójwymiarowości. Teraz okazuje się, że zastosowanie dodatkowych kamerek będzie bardziej praktyczne. Posłużą one do śledzenia wzroku użytkownika oraz precyzyjnego wykrywania gestów. W praktyce ma się to przełożyć na "zupełnie nowe sposoby interakcji ze smartfonem".

[solr id="komorkomania-pl-195877" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/2787,htc-przygotowuje-ponoc-smartfona-dla-amazonu-czy-to-ostatnia-deska-ratunku-dla-tajwanczykow" _mphoto="fot-gsmarena-com-195877--7d3326e.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4662[/block]

Więcej szczegółów na razie brak, ale już teraz brzmi to intrygująco. Z bezdotykową obsługą można się już spotkać m.in. w urządzeniach Samsunga, lecz plany dotyczące wykorzystania aż czterech kamer wskazują na to, że Amazon zamierza podejść do tej kwestii z większym rozmachem. Przedstawiciele koncernu z pewnością zdają sobie zresztą sprawę z tego, że do produkcji smartfonów zabrali się wyjątkowo późno i trudno będzie im się wybić bez jakiegoś rewolucyjnego rozwiązania.

Jeśli przecieki się potwierdzą, smartfon Amazonu ujrzy światło dzienne w drugim kwartale 2014 roku.

Źródło: AppleInsider

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)