"Slender posiada swój niepowtarzalny klimat" - Slender Rising 2 debiutuje w App Store!

"Slender posiada swój niepowtarzalny klimat" - Slender Rising 2 debiutuje w App Store!
Źródło zdjęć: © itunes
Piotr Sojski

18.01.2014 10:59, aktual.: 18.01.2014 12:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Slender Rising 2 właśnie zadebiutował w ofercie sklepu App Store. Pierwsza odsłona gry cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród posiadaczy urządzeń mobilnych. Czy „dwójka” również ma szansę pozytywnie zaskoczyć?

Z grami typu Slender spotkałem się po raz pierwszy stosunkowo niedawno. Kilka miesięcy temu produkcję tego typu pokazał mi przyjaciel i nie była to wcale gra przystosowana pod platformy mobilne typu iOS, czy Android, lecz pełna wersja pecetowa. Z początku byłem dość sceptycznie nastawiony przede wszystkim ze względu na oprawę graficzną, jaka towarzyszy podczas rozgrywki. Szybko jednak dotarło do mnie, że Slender posiada swój niepowtarzalny klimat.

Mroczne lokacje świetnie wprowadzają nas w klimat gry
Mroczne lokacje świetnie wprowadzają nas w klimat gry© itunes

W Slender Rising 2 wcielamy się w postać, której zadaniem jest skompletowanie specjalnych karteczek niewiadomego pochodzenia, na których znajdują się tajemnicze znaki. Nie byłoby w tym nic wielkiego, gdyby nie fakt, że przez cały czas trwania rozgrywki otoczeni jesteśmy mrocznym i przytłaczającym wręcz klimatem prosto z horroru. Dookoła panuje ciemność i przygnębiająca cisza. Momentami w tle pojawiają się dziwne dźwięki, które tylko zniechęcają do dalszych poszukiwań. Najbardziej jednak należy strzec się postaci w czarnym garniturze, która nieustannie na nas poluje. Wystarczy kontakt wzrokowy na niewielką odległość, by Slender bez większych problemów mógł nas dopaść i po prostu zabić.

W drugiej odsłonie gry pojawia się nowy tryb rozgrywki, polegający na likwidowaniu przez gracza tzw. „straconych dusz”. W tym celu do naszej listy zadań zostaje przypisane również odszukiwanie wszelkiej broni palnej.

Obraz
© itunes

Być może wielu z Was, mając już do czynienia ze Slenderem uważa, że kolejna jego odsłona nie jest już w stanie niczym zaskoczyć. Też w pierwszej chwili właśnie tak sobie pomyślałem, jednak spójrzmy prawdzie w oczy: mroczny klimat, słuchawki na uszach i ciemny pokój – taki zestaw zawsze potrafi przyprawić gracza o gęsią skórkę. Myślę, że warto zaryzykować.

Slender Rising 2 można nabyć bezpośrednio w sklepie App Store, za kwotę 3.59 euro.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)