Słoneczny telefon w Kenii

Słoneczny telefon w Kenii17.08.2009 11:30
solarmobiles
solarmobiles
Karolina Adamus

Kenijski operator komórkowy Safaricom wypuszcza na rynek całkowicie ekologiczny telefon. No może nie całkowicie, ale po pierwsze wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu, a po drugie zasilany przez wbudowany panel słoneczny.

Komórka Simu ya Solar posiada w zestawie standardową ładowarkę, ale producent ZTE ma nadzieję, że jej użytkownicy nie będą musieli po nią zbyt często sięgać. Twórcy zwracają oczywiście uwagę na ochronę środowiska, korzyści dla planety płynące z takiego rozwiązania i misji firmy, która dba o przyszłość ludzkości. Bla, bla, bla. Jest oczywiste, że taki "bajer" wydaje się głównie po to by się o nim głośno mówiło i biło brawo. Co nie zmienia faktu, że nie pogardziłabym panelami słonecznymi w każdym dostępnym na rynku telefonie. Energia słoneczna oświetla nas każdego dnia i marnuje się jak woda w niezakręconym kranie. Czas by zacząć z niej czerpać litrami. Szczególnie jeśli dzięki temu nie musiałabym pamiętać o ładowarce jadąc na weekend nad jezioro.

Co jeszcze ciekawsze wspomniany telefon wcale nie jest drogi. Cena komórki to równowartość około 40 dolarów. Bez względu na specyfikacje modelu, 120 złotych za telefon, który pozwoli nam jeszcze zaoszczędzić na prądzie i da niespotykaną gdzie indziej swobodę, to rewelacyjna oferta!

Kenia już ma. Kiedy Polska?

Źródło: solarpowerwindenergy • [=Simu&sword_list[]=ya&sword_list[]=Solar]safaricom](http://www.safaricom.co.ke/index.php?id=1088&no_cache=1&sword_list[)

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)