Czy chciałbyś zobaczyć w sklepach więcej smartfonów z 4-calowymi ekranami? [Ankieta]

Czy chciałbyś zobaczyć w sklepach więcej smartfonów z 4‑calowymi ekranami? [Ankieta]

iPhone 5s
iPhone 5s
Źródło zdjęć: © Apple
Miron Nurski
23.03.2016 12:55, aktualizacja: 23.03.2016 13:56

Apple długo uważał, że 3,5-calowe ekrany w przypadku smartfonów są najbardziej optymalne. Dziś przekątne o długościach oscylujących w granicach 6 cali nie dziwią nikogo, a 5 cali to często "mini". Czy w takim świecie wciąż jest miejsce dla 4-calowców?

Podczas premiery iPhone'a SE Apple pochwalił się, że tylko w ubiegłym roku do rąk konsumentów trafiło 30 milionów 4-calowych iPhone'ów. Może się więc wydawać, że wciąż istnieje spore zapotrzebowanie na małe smartfony, ale sam gigant z Cupertino zauważył, że ludzie sięgają po nie z różnych powodów.

  • Powód nr 1 - chęć zakupu kompaktowego telefonu. Apple przekonuje, że dla wielu osób 4 cale to górna granica ze względów czysto ergonomicznych.
  • Powód nr 2 - chęć zakupu taniego iPhone'a. Apple jest świadom tego, że 4-calowy iPhone to po prostu najtańsza droga prowadząca do świata iOS-u.

W przypadku Androida czy nawet mobilnego Windowsa niska cena nie jest kartą przetargową, bo duże smartfony wypełniają dosłownie wszystkie półki cenowe; jeśli ktoś kupił małego smartfona, to po prostu chciał małego smartfona.

Czy zatem waszym zdaniem na rynku powinno pojawić się więcej smartfonów z 4-calowymi ekranami? Dajcie znać głosując w poniższej ankiecie. Do waszej dyspozycji pozostają także komentarze.

[polldaddy]9359615[/polldaddy]

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)