Smartfon bez odcisków palców dzięki magicznej folii Targus

Folia ochronna Targus
Folia ochronna Targus
Karolina Adamus

08.01.2010 13:15, aktual.: 08.01.2010 14:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Posiadacze telefonów z dotykowym ekranem dobrze wiedzą jak uciążliwe potrafią być smugi i odciski palców zostawiane na ekranie (i nie tylko) komórki. Firma Targus zapowiedziała produkt, który uwolni nas od ciągłego czyszczenia wyświetlacza szmatką. Na rynek ma trafić folia ochronna, która będzie odporna na odciski palców, smużenie i standardowo na zarysowanie.

Technologia Clear ViewTM stworzona przez firmę Targus pozwoli na opracowanie linii folii ochronnych nie poddających się smugom pozostawianym przez palce podczas obsługi dotykowego ekranu. Jak czytamy w oficjalnej informacji prasowej:

Folia ochronna Targus z technologią Clear ViewTM charakteryzuje się mikroskopijnymi powierzchniami składającymi się z prążków i dolin, które pracują nad wyeliminowaniem tłustych odcisków palców, pozostawiając ekran wolny od smug i zanieczyszczeń.

Mikrostruktura powoduje także idealną przejrzystość folii i odpowiednie odbijanie światła, dzięki czemu ekran jest czytelny zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Folia oferuje również standardową ochronę wyświetlacza przez zarysowaniem.

Targus ma zamiar wydać na początek linię folii dostosowanych do urządzeń: iPhone 3G, iPod Touch, BlackBerry Storm, Curve, Bold i Pearl, Era G1, Palm Pre, HTC Touch Pro, HTC Touch Diamond oraz folię uniwersalną dla ekranów o przekątnej 4.3".

Folia Targus z technologią Clear ViewTM ma kosztować 9,99 dolarów. Gadżet jest niestety jeszcze w fazie patentowej. Zaglądajcie na stronę oficjalną producenta po więcej informacji.

Źródło: Engadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)