Smartfon budzący dźwiękiem i zapachem smażonego bekonu? Jest do tego aplikacja!

Smartfon budzący dźwiękiem i zapachem smażonego bekonu? Jest do tego aplikacja!
06.03.2014 00:49
Smartfon budzący dźwiękiem i zapachem smażonego bekonu? Jest do tego aplikacja!
Źródło zdjęć: © youtube.com

No dobrze, aplikacja potrzebuje do działania niewielkiego akcesorium, ale pomysł i tak jest nietuzinkowy.

Kojarzycie firmę Oscar Mayer? To popularny w USA producent hot dogów, bekonu, wędlin i innych wyrobów mięsnych oraz - od niedawna - mobilnych aplikacji i smartfonowych akcesoriów. Przygotowany przez niego gadżet o wiele mówiącej nazwie Oscar Mayer Wake Up & Smell The Bacon w połączeniu z dedykowaną apką sprawi, że jego użytkownika każdego ranka obudzi dźwięk i zapach smażonego boczku.

To wszystko jest jednak niczym w porównaniu z rozmachem, z jakim nakręcono spot promujący wspomnianą zabawkę. Sami zobaczcie.

Niestety (?) akcesorium to nie jest dostępne w sprzedaży. Można je zdobyć, biorąc udział w organizowanym przez Oscara Mayera losowaniu, do którego jednak mogą się zgłosić wyłącznie obywatele Stanów Zjednoczonych. My musimy obejść się smakiem (albo raczej zapachem) i zadowolić dźwiękiem oferowanym przez aplikację dostępną na platformę iOS.

Oczywiście urządzonko samo w sobie jest raczej absolutnie zbędnym bajerem, ale pomysł na akcję promocyjną jest moim zdaniem świetny. Koncern zajmujący się na co dzień wędzeniem boczku wymyślił niekonwencjonalne akcesorium do iPhone'a, które udało się zgrabnie powiązać z marką. Chylę czoła przed pomysłodawcami.

Wszystko to dzieje się za wielką wodą, więc dla nas jest to jedynie ciekawostka, ale ciekaw jestem, czy kiedykolwiek jakaś polska firma wpadnie na coś podobnego. Co byście powiedzieli na budzik wydzielający zapach tatara z Sokołowa albo rozpylający wódkę Wyborową? Jeśli macie więcej propozycji, podzielcie się nimi w komentarzach.

Źródło: Oscar Mayer via Engadget

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)