Wielka impreza u Apple'a, czyli inne spojrzenie na smartfonowe fakty

Wielka impreza u Apple'a, czyli inne spojrzenie na smartfonowe fakty

Wielka impreza u Apple'a, czyli inne spojrzenie na smartfonowe fakty
Źródło zdjęć: © pexels.com
Miron Nurski
24.04.2016 11:20, aktualizacja: 24.04.2016 13:32

Dziś spojrzymy na związane z mobilnymi technologiami liczby z zupełnie innej perspektywy.

Pikselowe odliczanie

Xperia Z5 Premium to pierwszy smartfon na świecie z ekranem 4K. Gdybyś trafił na egzemplarz, na którego ekranie codziennie wypalałby się jeden piksel, minęłyby 12 624 lata zanim działających pikseli zostałoby tyle, co na sprawnym panelu 2K.

Obraz

Sprawdzić godzinę czy obejrzeć serial? Oto jest pytanie

Podczas prezentacji LG G5 z zawsze aktywnym ekranem, przedstawiciele LG powołali się na statystyki, według których każdy z nas wybudza ekran smartfona średnio 150 razy dziennie tylko po to, by sprawdzić godzinę i powiadomienia. Zakładając optymistycznie, że każdorazowo trwa to sekundę, w ciągu roku na sprawdzanie godziny ze smartfona poświęcasz ponad 15 godzin. W tym czasie mógłbyś obejrzeć dwa pierwsze sezony The Walking Dead.

Obraz

Samsungowa wieża

Jak wynika z danych Korea Investment & Securities, w samym tylko marcu Samsung dostarczył 9,5 miliona egzemplarzy flagowych smartfonów Galaxy S7 i S7 edge. Gdyby ułożyć je wszystkie na stosie, powstałaby wieża, której wysokość oscylowałaby w granicach... 74 kilometrów. Ewentualnie można by wybudować 394 wieże dorównujące wysokością Pałacowi Kultury i Nauki w Warszawie.

Obraz

Smartwatch > tysiące dyskietek

Huawei Watch, podobnie jak pozostałe smartwatche z Androidem Wear, ma 4 GB wbudowanej pamięci. Gdybyś na początku lat 90. do przenoszenia takiej ilości danych chciał użyć dyskietek, potrzebowałbyś ich ponad 2770. Ułożone jedna przy drugiej utworzyłyby linię o długości niemal 250 metrów.

Obraz

Impreza u Apple'a

W wynikach finansowych za ostatni kwartał 2015 roku Apple pochwalił się, że w ciągu trzech miesięcy na samych tylko iPhone'ach zarobił na czysto niemal 12,5 mld dolarów. Za te pieniądze Tim Cook mógłby zorganizować wielką popijawę i postawić półlitrowego Jacka Danielsa każdemu mieszkańcowi Europy.

Obraz

Tekst powstał we współpracy z

Obraz
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)