Pierwsze androidy Nokii już pod koniec tego roku. Jakich urządzeń można się spodziewać?

Pierwsze androidy Nokii już pod koniec tego roku. Jakich urządzeń można się spodziewać?

Pierwsze smartfony z Androidem "nowej Nokii" już pod koniec roku
Pierwsze smartfony z Androidem "nowej Nokii" już pod koniec roku
Mateusz Żołyniak
18.08.2016 11:21, aktualizacja: 18.08.2016 13:21

To już niemal pewne - pierwsze smartfony z Androidem "nowej Nokii" zostaną zaprezentowane jeszcze w tym roku!

Nowości przed końcem tego roku

Od jakiegoś czasu wiemy już, że marka Nokia wróciła na rynek i będzie zajmować się produkcją urządzeń opartych na systemie Android. Teraz dowiedzieliśmy się, kiedy pojawią się pierwsze nowe smartfony sygnowane kultowym logotypem. Ujawnił to Mike Wang, który jest jednym z szefów oddziału Nokia China.

Pracownik Nokii wyższego szczebla stwierdził, że marka Nokia w czwartym kwartale zaprezentuje trzy, a może nawet cztery smartfony z Androidem. Urządzenia te planowo mają pojawić się na rynku przed końcem roku, ale nie jest to jeszcze do końca pewne. Jeżeli ich testy się przeciągną, to androidy zostaną wprowadzone do sprzedaży najpóźniej w pierwszym kwartale 2017 roku.

Jakie będą nowe smartfony?

Wśród wprowadzonych w pierwszej kolejności androidów Nokii mają pojawić się dwa modele z wyższej półki. Będą to najprawdopodobniej bliźniacze urządzenia, które będą różnić się przekątnymi zastosowanych ekranów. Serwis Nokiapoweruser dowiedział się, że mniejszy będzie miał 5,2-calowy ekran, a drugi - 5,5-calowy panel. Co jeszcze o nich wiadomo?

High-endowe produkty HMD mają być oparte na systemie Android 7.0 Nougat i - tradycyjnie dla Nokii - mają wyróżniać się zastosowanymi aparatami. Pojawiły się nawet doniesienia sugerujące zastosowanie nowego sensora o wielkości 22,6 Mpix, który ma być jednym z najbardziej czułych na rynku. Możliwe ma być to dzięki zastosowaniu rozwiązań, które Nokia stworzyła podczas badań nad grafenem. Plotki mówią ponadto m.in. o:

Jeżeli powyższe dane okażą się prawdziwe, to powracająca na rynek marka Nokia może zaskoczyć naprawdę ciekawymi smartfonami z wyższej półki. Pozostaje mieć więc tylko nadzieję, że Finowie zadbają o charakterystyczne wzornictwo, dzięki czemu ich urządzenia będą czymś więcej niż klonami produktów Apple'a (tablet Nokia N1). Czy tak będzie przekonamy się już pod koniec tego roku.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)