Smartfon Nokii z Maemo 6 jeszcze w tym roku?

Strona głównaSmartfon Nokii z Maemo 6 jeszcze w tym roku?
18.03.2011 11:15
Smartfon Nokii z Maemo 6 jeszcze w tym roku?
Jakub Płaza
Jakub Płaza

Współpraca Nokii z Microsoftem sprawiła, że Finowie odsunęli na bok ambitny projekt w postaci MeeGo. Wielu fanów linuxowych systemów obawiało się, że już nie zobaczy telefonów działających pod ich kontrolą. Dzisiejsze wieści rzucają nowe światło na tę sprawę.

Jeszcze w tym roku możemy spodziewać się urządzenia z Maemo 6 (nie MeeGo). Ta informacja wynika ze streszczenia konferencji MeeGo, która odbędzie się w maju w San Francisco. Pojawiło się w niej ciekawe stwierdzenie.

Nokia pracuje nad wypuszczeniem w tym roku urządzenia, które zwiększy zainteresowanie społeczności MeeGo. Zostanie ono wyposażone w system Harmattan, którego API (interfejs programowania aplikacji) jest kompatybilne z MeeGo 1.2.

Tajemniczy Harmattan to nazwa kodowa systemu Maemo 6. Wspomniana konferencja ujawni, jaki jest dokładny związek pomiędzy Harmattan OS a MeeGo. Wiemy również, że Nokia planuje w tym roku premierę jednego smartfona działającego pod kontrolą MeeGo, oznaczonego jako N950.

Snucie domysłów nie ma w tym momencie większego sensu. Po cichu możemy liczyć na dwa ciekawe urządzenia. Oficjalne informacje powinny pojawić się już wkrótce.

Źródło: techradar

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)