Smartfony Nokii ze Snapdragonem w 2010 roku?

Smartfony Nokii ze Snapdragonem w 2010 roku?

Smartfony Nokii ze Snapdragonem w 2010 roku?
Mateusz Żołyniak
18.02.2010 09:13, aktualizacja: 18.02.2010 10:13

Rok temu Nokia i Qualcomm zapowiedziały współpracę, w myśl której część telefonów fińskiego giganta miałaby wykorzystywać procesory amerykańskiej firmy. Na kolejne wieści w tym temacie przyszło nam czekać aż rok. Niemniej, na MWC 2010, szef Qualcomma - Paul Jacobs, potwierdził, że jeszcze w tym roku w high-endowych smartfonach z Symbianem znajdziemy układy Snapdragon.

Informacje takie uzyskała jedna z fińskich gazet - Helsingin Sanomat i prawdopodobnie dotyczą one nadchodzących urządzeń z nowym Symbianem^3, które będą w stanie wykorzystać duży potencjał 1-gigaherzowego procesora Qualcommma. Warto dodać, że do tej pory skandynawska firma nie wypuściła na rynek żadnego telefonu z procesorem pracującym z większym taktowaniem niż 600MHz.

Złą informacją dla nas jest fakt, że smartfony Nokii ze Snapdragonem mają być skierowane na rynek amerykański, na którym fińska firma wciąż traci i nie wiadomo kiedy pojawią się one na Starym Kontynencie. Może okazać się, że różnica w ich premierze w USA i Europie wyniesie nawet kilka miesięcy.

Niemniej, jeżeli pogłoski te okażą się prawdziwe, to znaczy, że Nokia przestała spoczywać na laurach i koncentrować się na usługach, a wzięła się na poważnie za odrabianie strat do innych producentów.

Źródło: unwiredview

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)