Smartfony HTC z nagrywaniem w 1080p i dźwiękiem surround 5.1

Smartfony HTC z nagrywaniem w 1080p i dźwiękiem surround 5.1

Smartfony HTC z nagrywaniem w 1080p i dźwiękiem surround 5.1
Mateusz Żołyniak
18.04.2010 13:12, aktualizacja: 18.04.2010 15:12

Dobre wieści dla wszystkich tych, którzy narzekają na stronę multimedialną smartfonów HTC, a konkretniej jej brak. Już od początku 2011 roku, telefony tajwańskiej firmy, będą umożliwiały nagrywanie materiału wideo w jakości 1080p (FullHD) oraz zostaną wyposażone w system dźwięku surround 5.1!

Informacje te ujawnił jeden z pracowników HTC na prezentacji nowych smartfonów firmy (Desire, Legend i HD mini), która odbyła się w RPA. Ponadto, wspomniał on, że w trzecim kwartale tego roku firma ma zamiar wprowadzić do sprzedaży telefon, który będzie wyposażony w moduł HSPA+, umożliwiający transfer danych z prędkością do 14,4Mbps (szkoda tylko, że nie da się jeszcze w pełni wykorzystać tego standardu w Polsce). Będzie nim zapewne nowy smartfon, o którego nazwie zadecydują głosy użytkowników, które można obecnie oddawać na oficjalnym koncie HTC na Facebooku (prowadzi nazwa Wildfire).

Pierwsza słuchawka HTC, umożliwiająca nagrywanie wideo w Full HD (1080p) ma pojawić się na rynku w drugim kwartale 2011 roku i zostanie wyposażony w jeden z nowych układów Qualcomma - najprawdopodobniej Snapdragona o taktowaniu 1,3 GHz. Nieco wcześniej, bo już pod koniec tego roku, firma powinna zaprezentować pierwsze urządzenia, które będą obsługiwały system dźwięku przestrzennego surround 5.1, dostarczony przez firmę Yamaha.

Dodam jeszcze, że na konferencji w RPA po raz kolejny poruszono sprawę tabletu HTC, o którym głośno jest już od dłuższego czasu. Dowiedzieliśmy się, że oparte na Androidzie urządzenie, będzie wyposażone w HSDPA i WiFi oraz nie będzie przypominało obecnych tabletów. Niestety, nie wiemy co dokładnie to oznacza.

Źródło: Unwired View

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)