Smartfony i tablety bardziej popularne niż laptopy

Smartfony i tablety bardziej popularne niż laptopy

Wi-Fi coraz bardziej popularne na lotniskach (fot. na lic. CC/Flickr/Drpoulette)
Wi-Fi coraz bardziej popularne na lotniskach (fot. na lic. CC/Flickr/Drpoulette)
Kamil Homziak
21.09.2011 16:15, aktualizacja: 21.09.2011 18:15

Takie wnioski zawiera raport Boingo Wireless. Nie chodzi o liczbę sprzedanych urządzeń, lecz o częstotliwość korzystania z zainstalowanych w nich modułów Wi-Fi podczas pobytu na lotniskach.

Według badań z lipca smartfony i tablety stanowiły 58,9% wszystkich urządzeń wykorzystujących bezprzewodowy dostęp do Sieci, a bariera 50% została przełamana już w lutym. Choć w porównaniu z zeszłym rokiem Android zwiększył swoje udziały trzykrotnie, to aż 83% połączeń generują iPhone, iPad i iPod touch.

Według Dawna Callahana, wiceprezesa Boingo Wireless ds. marketingu, w 2011 roku Wi-Fi stało się ważnym kanałem dostępu do Internetu dla użytkowników urządzeń mobilnych. Wszystko zaczęło się w połowie 2007 roku wraz z premierą pierwszej generacji iPhone'a, lecz dopiero niedawno, dzięki świetnej sprzedaży smartfona i tabletu Apple'a, nowy trend stał się bardziej widoczny. Wyniki badań Boingo można uznać za wiarygodne, ponieważ firma analizuje ruch sieciowy na ponad 60 lotniskach w Europie i Ameryce Północnej, a także ponad 400 tys. hotspotach na całym świecie.

Źródło: Cellular News

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)