Smartfony przyszłością nawigacji?

Smartfony przyszłością nawigacji?

Smartfony przyszłością nawigacji?
Zbyszek Kowal
29.02.2012 06:59, aktualizacja: 29.02.2012 07:59

Telefony komórkowe dawno przestały służyć tylko do wykonywania połączeń czy pisania SMS-ów. Te najnowsze wyposażone są w coraz to bardziej różnorodne gadżety i dają nam wiele możliwości. Przyszłość zaczęła należeć do smartfonów.

Rynek smartfonów w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Szacuje się, że w 2012 r. będą one stanowiły aż 39% wszystkich sprzedanych telefonów komórkowych w Polsce, a do 2015 r. liczba ta ma przekroczyć 60%. Skąd takie zainteresowanie? Polacy wybierają je znacznie chętniej niż jeszcze kilka lat temu. Te multimedialne urządzenia łączą w sobie wiele funkcji, spełniają role zarówno telefonu komórkowego, jak i poczty elektronicznej, przeglądarki internetowej, aparatu fotograficznego oraz nawigacji GPS. Jedno urządzenie, a tak wiele zastosowań.

Z wielu użytecznych funkcji, jakie posiadają tego typu aparaty, warto zwrócić uwagę na  nawigację GPS. Zaawansowane telefony komórkowe coraz częściej wykorzystywane są jako nawigacje samochodowe. Ze smartfonem spokojnie można wyruszyć w podróż i dojechać do celu.

Obraz

Korzystanie z nawigacji w telefonie to nic prostszego. Wbudowany odbiornik GPS, odpowiednia aplikacja i w drogę! Najmocniejszą stroną smartfonów jest wysoka rozdzielczość ekranu, a co za tym idzie - lepsza jakość map. Wielu producentów aplikacji nawigacyjnych oferuje również swoim użytkownikom bieżące dane o korkach, wypadkach czy patrolach policyjnych.

Planując zakup smartfona, należy wziąć pod uwagę możliwości systemu operacyjnego, w który będzie wyposażone urządzenie - podpowiada Dawid Nowicki, współtwórca aplikacji Yanosik.

Na rynku dostępnych jest wielu producentów oprogramowania nawigacyjnego. Wśród szerokiej oferty można wybrać rozwiązania płatne i bezpłatne oraz offline i online. Nie da się jednak ukryć, że wersje online coraz częściej zapewniają wyższą jakość i w praktyce okazują się bardziej skuteczne. Rozwiązania online uzyskują przewagę między innymi dzięki korzystaniu z danych o aktualnym natężeniu ruchu drogowego. Z bieżących danych trafficowych skorzystają użytkownicy np. płatnej Automapy czy darmowego Yanosika.

Obraz

Coraz więcej osób dostrzega potencjał, jaki drzemie w smartfonach. Gwałtowny wzrost ich popularności nie jest tylko wynikiem chwilowej mody, ale  zdaje się początkiem rewolucyjnych przemian w zakresie zastosowań urządzeń mobilnych. Wielofunkcyjność smartfonów nie tylko daje swoim użytkownikom dużo możliwości, ale czyni życie dużo łatwiejszym.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)