Smartfony Samsunga podatne na atak. Rozwiązanie problemu jest jedno

Smartfony Samsunga podatne na atak. Rozwiązanie problemu jest jedno

Smartfony Samsunga podatne na atak. Rozwiązanie problemu jest jedno
Miron Nurski
05.04.2022 17:43, aktualizacja: 06.04.2022 07:47

Eksperci wykryli w smartfonach Samsunga "lukę dużego ryzyka". Producent wie o problemie i przygotował już łatkę.

Zajmująca się cyberbezpieczeństwem firma Kryptowire donosi, że wykryła poważną lukę w smartfonach Samsunga z Androidem 9, 10, 11 oraz 12.

Samsung Galaxy: luka w aplikacji telefon. Łatka już jest

W preinstalowanym programie Telefon eksperci dostrzegli błąd, który może pozwolić aplikacjom działającym w tle na wykonywanie w tle różnych operacji bez autoryzacji użytkownika.

Dzięki wspomnianej luce złośliwe oprogramowanie może, chociażby przywrócić ustawienia fabryczne, zainstalować i odinstalować aplikacje, wykonać połączenia telefoniczne czy osłabić zabezpieczenia internetowe poprzez podmianę certyfikatów. Innymi słowy - może narobić poważnych szkód, a wszystko bez żadnej ingerencji użytkownika.

Masz telefon Samsunga? Czym prędzej zainstaluj najnowsze łatki zabezpieczeń

Kryptowire poinformowało Samsunga o problemie w listopadzie 2021, a stosowna łatka zabezpieczeń trafiła na pierwsze smartfony w lutym.

Aby uniknąć potencjalnego ataku, należy upewnić się, że macie zainstalowane zabezpieczenia wypuszczone nie wcześniej niż w lutym 2022. Wystarczy przejść do panelu Ustawienia => Informacje o oprogramowaniu.

Obraz

Jeśli zainstalowane łatki są starsze, należy sprawdzić dostępność nowych korzystając z funkcji "Aktualizacja oprogramowania" w ustawieniach.

Telefony Samsunga wprowadzone na rynek od 2018 roku otrzymują łatki zabezpieczeń co 1, 3 lub 6 miesięcy. Listę wspieranych modeli znajdziecie tutaj.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)