Smartfony Samsunga podatne na atak. Rozwiązanie problemu jest jedno

Smartfony Samsunga podatne na atak. Rozwiązanie problemu jest jedno05.04.2022 17:43
Smartfony Samsunga podatne na atak. Rozwiązanie problemu jest jedno

Eksperci wykryli w smartfonach Samsunga "lukę dużego ryzyka". Producent wie o problemie i przygotował już łatkę.

Zajmująca się cyberbezpieczeństwem firma Kryptowire donosi, że wykryła poważną lukę w smartfonach Samsunga z Androidem 9, 10, 11 oraz 12.

Samsung Galaxy: luka w aplikacji telefon. Łatka już jest

W preinstalowanym programie Telefon eksperci dostrzegli błąd, który może pozwolić aplikacjom działającym w tle na wykonywanie w tle różnych operacji bez autoryzacji użytkownika.

Dzięki wspomnianej luce złośliwe oprogramowanie może, chociażby przywrócić ustawienia fabryczne, zainstalować i odinstalować aplikacje, wykonać połączenia telefoniczne czy osłabić zabezpieczenia internetowe poprzez podmianę certyfikatów. Innymi słowy - może narobić poważnych szkód, a wszystko bez żadnej ingerencji użytkownika.

Masz telefon Samsunga? Czym prędzej zainstaluj najnowsze łatki zabezpieczeń

Kryptowire poinformowało Samsunga o problemie w listopadzie 2021, a stosowna łatka zabezpieczeń trafiła na pierwsze smartfony w lutym.

Aby uniknąć potencjalnego ataku, należy upewnić się, że macie zainstalowane zabezpieczenia wypuszczone nie wcześniej niż w lutym 2022. Wystarczy przejść do panelu Ustawienia => Informacje o oprogramowaniu.

412228007106183724

Jeśli zainstalowane łatki są starsze, należy sprawdzić dostępność nowych korzystając z funkcji "Aktualizacja oprogramowania" w ustawieniach.

Telefony Samsunga wprowadzone na rynek od 2018 roku otrzymują łatki zabezpieczeń co 1, 3 lub 6 miesięcy. Listę wspieranych modeli znajdziecie tutaj.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)