Smartfony zaliczyły niezwykły wzrost sprzedaży w Q4 2009 roku

Smartfony zaliczyły niezwykły wzrost sprzedaży w Q4 2009 roku16.03.2010 10:30
Smartfony zaliczyły niezwykły wzrost sprzedaży w Q4 2009 roku
Karolina Adamus

Wzrost sprzedaży gadżetów pod koniec każdego roku nie jest niczym nadzwyczajnym. Ze względu na święta producenci zawsze notują zwiększoną aktywność swoich klientów. Ostatni kwartał 2009 roku był jednak dla smartfonów wyjątkowo owocny. Rynek telefonów wyposażonych w system operacyjny zanotował niezwykły wzrost sprzedaży.

Z badań, jakie przeprowadziła firma ABI Research wynika, że największy powód do dumy mają Apple, Nokia oraz RIM odpowiedzialny za produkcję telefonów BlackBerry. Nokia sprzedała aż 21 milionów smartfonów, co jest świetnym wynikiem w porównaniu do standardowych 15-16 milionów, jakie zwykle uzyskuje. RIM może poszczycić się wyjątkowo udaną sprzedażą modelu Curve, który na niektórych rynkach pozostawił w cieniu iPhone'a.

ABI Research twierdzi, że wzrost sprzedaży na rynku smartfonów wiąże się głównie z obniżką cen oraz wprowadzeniem przez producentów tak zwanych modeli na każdą kieszeń. Firmy zachęciły w ten sposób wielu nowych klientów.

Sprzedaż smartfonów pod koniec zeszłego roku tak podsumował Michael Morgan, analityk ABI Research:

W czwartym kwartale 2009 roku sprzedano o 25 procent więcej smartfonów niż w kwartale trzecim. Kwartał czwarty jest zwykle lepszy niż trzeci, jednak Q3 zanotował jedynie 3,6-procentowy wzrost sprzedaży w porównaniu do drugiego. Tak silne odnowienie rynku jest w rzeczy samej bardzo zachęcające.

Źródło: ABI Research

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)