SmartQ Ten - tablet z ekranem piezoelektrycznym

SmartQ Ten - tablet z ekranem piezoelektrycznym

SmartQ Ten
SmartQ Ten
Paweł Żmuda
15.02.2011 12:10, aktualizacja: 15.02.2011 13:10

Przedstawiciele firmy Smart Devices poinformowali właśnie o wypuszczeniu kolejnego interesującego tabletu. Nowe urządzenie - SmartQ Ten (znane również jako T10) to z pozoru zwykły tablet z Androidem, który niczym nie wyróżnia się na tle konkurencji. To tylko pozory. Co w nim takiego niezwykłego?

SmartQ Ten wyposażony jest w układ Cortex A9, Androida w wersji Froyo, 512 MB pamięci RAM oraz ekran o przekątnej 9,7 cala i rozdzielczości 1024 x 768 pikseli. To właśnie piezoelektryczny ekran dotykowy IPS sprawia, że tablet SmartQ staje się dla nas bardzo interesujący sprzętem.

Dzięki wykorzystaniu piezoelektrycznego ekranu, możliwe jest wykorzystanie technologii multitouch nawet, gdy ekran obsługiwany jest na przykład rysikiem. Dodatkowo panel użyty przez Smart Devices łączy w sobie zalety ekranów pojemnościowych i rezystencyjnych.

SmartQ Ten
SmartQ Ten

Niestety, producent nie przedstawił jeszcze ceny nowego urządzenia. Nie wiadomo także kiedy SmartQ Ten trafi na sklepowe półki. Na więcej informacji musimy więc poczekać.

Źródło: smartdevices

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)