SmartWatch 3 i SmartBand Talk to nowości Japończyków na rękę?

SmartWatch 3 i SmartBand Talk to nowości Japończyków na rękę?

SmartWatch 3 i SmartBand Talk to nowości Japończyków na rękę?
Mateusz Żołyniak
01.09.2014 07:56, aktualizacja: 01.09.2014 10:05

Smartfony i tablety nie będą najprawdopodobniej jedynymi nowościami Sony na targach IFA 2014. Firma może zaprezentować również nowe inteligentne urządzenia noszone.

To przynajmniej sugeruje grafika, która niedawno pojawiło się w sieci. Przedstawionymi na niej gadżetami mają być SmartWatch 3 i SmartBand Talk, które mają być dopełnieniem jesiennej oferty Sony. Render nie jest może najlepszej jakości, ale prezentacja nowych urządzeń noszonych Japończyków wydaje się prawdopodobna. Szczególnie, gdy weźmie się pod uwagę, że tego typu sprzęt prezentować będą ich konkurenci.

Sony SmartWatch 3 i SmartBand Talk
Sony SmartWatch 3 i SmartBand Talk

Na chwilę obecną nie ma zbyt wielu informacji o tych nowościach Sony. Mówi się, że zegarek będzie wyposażony w 1,68-calowy ekran o rozdzielczości 320 x 320, a jego obudowa będzie spełniać normę IP58. Oznacza to, że sprzęt bez problemu wytrzyma zanurzenie na głębokości 1 m przez 30 min. Dość zaskakującą informacją jest to, że SmartWatch 3 ma być oparty na systemie Android Wear. Japońska firma nie dość bowiem, że nie wykazywała większego zainteresowania platformą Google'a, to jeszcze zapowiadała, że nie ma zamiaru rezygnować z przygotowanego przez siebie systemu.

SmartBand Talk ma być oczywiście opaską na aktywnych, która będzie monitorować aktywność użytkownika. Nowa wersja urządzenia ma być podobno wyposażona w wygięty ekran E Ink, który na bieżąco będzie wyświetlał informacje o przebytych kilometrach czy powiadomienia o przychodzących na telefon połączeniach/wiadomościach (synchronizacja po Bluetooth). Dodatek "Talk" w nazwie może wskazywać, że możliwe będzie prowadzenie rozmów przez opaskę.

Pewne jest, że Sony szykuje całą masę nowości. Obok opisanych wyżej urządzeń noszonych, Japończycy do Berlina mają zabrać m.in. Xperię Z3, Z3 Compact i nowy tablet, który może być kompaktowa wersja modelu Xperia Z2 Tablet. Mówi się nawet o nowych "aparatach w obiektywach".

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)