Śmieszne reklamy z mobilnego rynku [TOP 10]

Śmieszne reklamy z mobilnego rynku [TOP 10]27.11.2010 19:16
Telefon dla strażnika?
Telefon dla strażnika?
Paweł Żmuda

Reklamy zwykle są bardzo nudne. Na szczęście, czasem w agencjach reklamowych zatrudniane są kompetentne osoby, które potrafią przełamać korporacyjne standardy i skłonić wielkie firmy do odejścia od skostniałych i przewidywalnych spotów. Popatrzmy na kilka kreatywnych reklam z telefonami w roli głównej.

BlackBerry Boys

Stereotypowy użytkownik BlackBerry kojarzy się z biznesmenem ubranym w piękny garniturek. Sieć Vodafone postanowiła zerwać ze sztywnym wizerunkiem użytkowników komórek RIM. Sympatyczna reklama z Indii.

Mały, a silny

Na początku klipu wydaje się, że będzie to reklama pieluszek lub kosmetyków do pielęgnacji niemowlaków. Są to jednak mylne wrażenia. Końcówka jest mocno zaskakująca ;).

Bez granic

Reklamy przygotowane na potrzeby kampanii DroidDoes były zabawne, ciekawe i niekonwencjonalne. Przykład naprawdę świetnego klipu reklamowego. Szkoda, że w Polsce podobne spotykane są dość rzadko.

Telefon dla strażnika

Czy strażnik więzienny może promować telefon komórkowy? Okazało się, że tak. Niekonwencjonalna reklamówka promująca telefon Sony Ericsson Xperia X10. Co o niej sądzicie?

Uzależnieni

Microsoft wydał całkiem sporo na promocję nowej platformy Windows Phone 7. W tej reklamie zaatakowane zostały pozostałe platformy. Według marketingowców Windows Phone 7 ratuje nas przed komórkami obecnymi na rynku. Cóż, nie wiadomo, czy akurat komórki z Windows Phone 7 są w stanie to zrobić, jednak bohaterowie uzależnieni od smartfonów faktycznie są zabawni.

Komórka dla kobiety?

Kolejna reklama telefonu Sony Ericsson Xperia X10. Fikcyjny Product Testing Institute bada, która komórka jest najłatwiejsza w użyciu. Serię zabawnych spotów z Xperią X10 zobaczycie w naszym wcześniejszym wpisie.

Android zawsze z Tobą?

Urocza reklama przygotowana na zlecenie sieci Telekom Srbija, operatora obecnego na rynku w Serbii, Bośni i Hercegowinie oraz Czarnogórze. Słodki Android towarzyszy bohaterowi w jego codziennych czynnościach. Dobrze, że wie, kiedy się schować ;).

Telefon dla Księcia Ciemności

Kultowy Ozzy Osbourne znany jest z dość specyficznego sposobu mówienia. Marketingowcy zatrudnieni przez Samsunga postanowili nieco go sparodiować. Tak powstał Ozzy kompletnie niezrozumiały dla otoczenia. Na szczęście, miał ze sobą komórkę... ;).

Komórka z projektorem?

Nie ma czegoś takiego jak telefon z projektorem? Okazuje się, że jest. Ciekawy przykład marketingu sieci AT&T oraz koncernu LG.

Doradca w HTC?

Kolejny spot posługujący się stereotypami. Komórka HTC doradza dość nieporadnemu facetowi. Całkiem nieźle jej idzie :)

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)