Twórca kultowego Snake'a powraca. Nadchodzi Snake Rewind!

Twórca kultowego Snake'a powraca. Nadchodzi Snake Rewind!

Nokia 3310
Nokia 3310
Źródło zdjęć: © Wikipedia
Konrad Błaszak
07.05.2015 12:07, aktualizacja: 08.05.2015 13:49

Kto z nas nigdy nie grał w kultowego Snake'a na starej nokii? Chociaż sam należałem wtedy do zwolenników telefonów Sony Ericssona to dobrze pamiętam czasy, gdy niejednokrotnie musiałem uznawać wyższość tej produkcji nad grami obecnymi w używanych przeze mnie komórkach. Cieszę się więc, że wkrótce doczekamy się kontynuacji stworzonej przez samego twórcę oryginału.

Bez wątpienia można powiedzieć, że Snake obok Tetrisa czy Ponga, to gra kultowa, którą zna zdecydowana większość użytkowników telefonów. Mimo bardzo prostych zasad i grafiki składającej się z kilku poruszających się pikseli, produkcja potrafiła wciągnąć na długie godziny. Dobrze pamiętam, gdy razem ze znajomymi próbowaliśmy pobijać swoje rekordy. Teraz Taneli Armanto - twórca oryginalnego mobilnego Snake'a, który zadebiutował w 1997 roku wraz z modelem Nokia 6110 - razem ze studiem Rumilus Design przygotowują nową wersję tego historycznego już tytułu.

Nokia 6110, playing 2 player "Snake" with a Nokia 6150

Poniżej możecie zobaczyć, jak bardzo ma się on zmienić w nowej wersji o nazwie Snake Rewind.

Snake Rewind - May 14th

Jak widać, zasady pozostają takie same i naszym celem będzie zjedzenie jak największej liczby owoców oraz nie uderzanie w ściany. Zmianie ulegnie oczywiście grafika, która będzie zdecydowanie lepsza i kolorowa, chociaż nadal będzie nawiązywać do oryginału. Dla urozmaicenia rozgrywki dostępnych będzie 10 różnych wersji planszy z inna grafiką oraz muzyką.

Rozgrywka również ulegnie rozbudowie, ponieważ będziemy mogli na planszy zjadać specjalne owoce i zdobywać super moce jak chociażby magnetyczne zdolności przyciągające owoce. Co najważniejsze, jeśli przegramy to nie będziemy musieli zaczynać od początku, ponieważ za kilka zjedzonych owoców będziemy mogli cofnąć się do momentu, w którym żyliśmy. Oczywiście nasze wyniki można porównywać ze znajomymi na Facebooku. W grze pojawią się mikropłatności, dzięki którym będziemy mogli zakupić specjalne bonusy i dodatkowe rzeczy.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/10]

Gra pojawi się 14 maja na Androidzie, Windows Phonie oraz iOS-ie za darmo. Mimo setek klonów tej produkcji, ta może wyróżnić się na plus chociażby za sprawą twórcy oryginału. Jak tylko pojawi się na rynku, to sam chętnie sprawdzę, czy nowa wersja również będzie potrafiła wciągnąć równie mocno co kultury pierwowzór.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)