Snapchat Spectacles w końcu w Europie. Ile kosztują i gdzie można kupić?

Snapchat Spectacles w końcu w Europie. Ile kosztują i gdzie można kupić?

Snapchat Spectacles w końcu w Europie. Ile kosztują i gdzie można kupić?
Miron Nurski
02.06.2017 14:08, aktualizacja: 02.06.2017 16:29

Snapchat zaprezentował swoje okulary Spectacles w ubiegłym roku, ale kupić je mogli tylko mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Do teraz.

Snapchat Spectacles do kupienia w Europie

Okulary z wbudowaną kamerką można zamawiać przez stronę producenta. Niestety na chwilę obecną producent nie oferuje wysyłki do Polski. Gadżet zamawiać mogą mieszkańcy Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Niemiec, Norwegi, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Dostępne są trzy wersje kolorystyczne: czerwona, czarna oraz morska.

Ceny, w zależności od kraju, prezentują się następująco:

  • 150 euro (ok. 630 zł);
  • 150 franków szwajcarskich (ok. 580 zł);
  • 130 funtów szterlingów (ok. 620 zł).

W większości krajów sprzedaż rozliczana jest w euro; nawet w tych, które mają inną walutę. Wyjątek stanowią Wielka Brytania oraz Szwajcaria. Najtaniej Spectacles można kupić w tym ostatnim, ale - z punktu widzenia Polaków - raczej dostać będzie je tam trudno. Większość z nas ma zapewne znajomych lub rodzinę w Niemczech i Wielkiej Brytanii, a tam ceny są nieco wyższe.

Do Europy zawitają także budki Snapbot

Twórcy Snapchata wymyślili dość specyficzny kanał dystrybucji. Początkowo okulary Spectacles można było kupić wyłącznie w specjalnych automatach, które wędrowały po Stanach Zjednoczonych. Z czasem sieć sprzedaży została rozszerzona o stronę internetową, ale ze Snapbotów nie zrezygnowano.

Pierwsze Snapboty stoją już przy London Eye oraz La Rambla w Barcelonie. W niedalekiej przyszłości mają się pojawić także w Berlinie, Paryżu i Wenecji. Aktualne oraz zapowiadane lokalizacje Snapbotów można sprawdzić tutaj.

Czy Spectacles skierowane są tylko do snapchatowiczów? Teoretycznie nie, ale...

Spectacles są ściśle powiązane ze Snapchatem. Aplikacja pozwala jednak na wyeksportowanie wideo i udostępnienie go na YouTubie, Instagramie czy Facebooku. Jest tylko jeden problem.

Wbudowana kamera nagrywa okrągłe filmy. Aplikacja Snapchata wycina fragment w taki sposób, by treść wypełniała cały ekran bez względu na to, czy telefon trzymany jest w pionowo, czy też poziomo.

Rozwiązanie nowatorskie, ale ma poważną wadę - w każdym innym odtwarzaczu wideo jest okrągłe. Uwagę na to zwróciła ekipa WP Techu, która miała już okazję przetestować Spectacles.

Wideo nagrane okularami Snapchata

Jeśli zatem nie używacie Snapchata, a w Spectacles widzicie tylko fajną, społecznościową kamerę, musicie liczyć się z dość poważnym kompromisem.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)