Windows 8 z obsługą Snapdragonów Qualcomma!

Procesory Qualcomm z obsługą Windows 8 (fot. wimaxbsml.blogspot.com)
Procesory Qualcomm z obsługą Windows 8 (fot. wimaxbsml.blogspot.com)
Kamil Homziak

14.09.2011 09:00, aktual.: 14.09.2011 11:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do tej pory procesory Qualcomma stosowano w smartfonach czy tabletach z mobilnymi systemami operacyjnymi. Teraz, dzięki zacieśnieniu współpracy z Microsoftem, procesory te będą także kompatybilne z najnowszą, ósmą wersją okienek. Co więcej wiadomo o wspólnej działalności firm?

Dzięki wsparciu Windows 8 dla technologii ARM, Qualcomm stanie się (na razie) jedynym producentem dostarczającym układy działające w smartfonach i pecetach. Dodatkowo, za sprawą modułów Gobi, firma zapewni także urządzenia pozwalające na łączność w technologiach 3G i 4G. Dzięki chipsetowi Atheros WCN3660 procesory Snapdragon gwarantują łączność Wi-Fi, Bluetooth oraz radio FM, a w połączeniu z Gobi możliwe będzie stworzenie komputera z Windows 8 opartego w dużej mierze na podzespołach Qualcomma.

Trudno nie wiązać podanych informacji z wczorajszymi doniesieniami na temat kompatybilności Atomów Intela z Androidem. Jak widać, firmy obrały inną kolejność dotyczącą kompatybilnych platform: Intel zaczął od PC, a teraz będzie się starał zawojować rynek mobilny. W przypadku Qualcomma jest odwrotnie. Decyzje producentów świadczą o tym, że rynki pecetów i smartfonów przenikają się. Zapewne za kilka lat to komórka będzie pełnić funkcję podstawowego komputera w domu, podłączonego do zewnętrznego monitora, klawiatury i myszy. To ciekawa perspektywa czy raczej straszna?

Źródło: Qualcomm

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)