Snow Leopard bardziej energooszczędny

Snow Leopard bardziej energooszczędny

Snow Leopard bardziej energooszczędny
Paweł Cebula
07.09.2009 08:00, aktualizacja: 07.09.2009 10:00

Wiadomo już - nie tylko z zapewnień ze strony Apple, ale także od samych użytkowników - że nowy Snow Leopard jest trochę szybszy, działa płynniej i stabilniej. Jak się okazuje, Mac OS X 10.6 Snow Leopard ma także jeszcze inną ważną cechę - jest bardziej energooszczędny.

Zespół z serwisu News.com postanowili przetestować MacBooka Pro 17" pod względem energooszczędności. Na warsztat poza MBP 17" wzięto oczywiście dwie wersje OS X - jedna był Leopard 10.5.6 a drugą Snow Leopard (10.6). Jak się okazało po przeprowadzeniu kilku benchmarków, nowa wersja systemu wykazywała się 10 proc. większą energooszczędnością względem starszego OS X.

fot. mac.blorge.com
fot. mac.blorge.com

Można by zastanawia się, co tak naprawdę oznacza ta różnica kilku watów. Poza większą oszczędnością energii w przypadku MacBooków dochodzi coś bardzo istotnego - ta sama bateria może starczyć na dłużej, pozwalając na wydajniejszą pracę przez dłuższy czas.

Na tym przykładzie widać, że Apple włożyło jednak sporo pracy w optymalizację kodu OS X - w końcu oszczędność energii wynika z kwestii czysto "software'owych" a nie sprzętowych.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)