Snow Leopard - co wiemy po WWDC '09?

Snow Leopard - co wiemy po WWDC '09?
08.06.2009 22:00
6gb
6gb
Paweł Cebula
Paweł Cebula

Jednym z elementów Keynote na WWDC '09 na który osobiście bardzo czekałem był Snow Leopard - następca OS X 10.5. Apple zaserwowało nam całkiem sporą ilość informacji na ten temat, zaspokajając oczekiwania i ciekawość Macuserów. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej najnowszemu systemowi Apple.

Jednym z czynników, który zniechęcał wiele osób do przejścia z Tigera na Leoparda była kwestia wydajności. Snow Leopard w tej materii ma być dużym krokiem na przód, rozwiązując wiele problemów znanych w OS X 10.5. Instalacja OS X 10.6 zajmować będzie o 6 GB mniej miejsca niż dotychczas, daje to więc oszczędność użytkownikom, którzy są posiadaczami np. Macbooków Air z niewielkimi dyskami (80 GB). Sam proces instalacji powinien ulec skróceniu o 45%.

js
js

Odnośnie wydajności - fakt przepisania 90% komponentów, które wchodzą w skład systemu ma skutkować znaczącym przyspieszeniem. Uwzględniając dodatkowo to, że wszystkie podstawowe aplikacje działać będą wykorzystując w pełni architekturę 64-bitową. Przyspieszenie powinno być więc widoczne od razu.

quciktimex
quciktimex

Wielokrotnie wspominaliśmy na łamach Applemanii na temat Quicktime'a - od teraz nazywać się będzie QuickTime X. Ten element systemu ma również zyskać na szybkości, stabilności działania, a nawet intuicyjności i prostocie obsługi. Zapowiada się naprawdę interesująco.

Rzeczy równie istotne - system dostępny będzie już we wrześniu, oczywiście również w języku polskim. Upgrade kosztować będzie tylko 29$ (a więc w Polsce to ok. 150 zł). Pełna - pudełkowa wersja to wydatek 129$.

Źródło: Gizmodo

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)