[Snow Leopard] Wyszukuj pliki tam, gdzie chcesz

[Snow Leopard] Wyszukuj pliki tam, gdzie chcesz

findersl
findersl
Paweł Cebula
30.08.2009 08:00, aktualizacja: 30.08.2009 10:00

Jedną z irytujących rzeczy w Leopardzie było to, w jaki sposób system wyszukiwał wewnątrz aktywnych folderów po użyciu pola wyszukiwania, znajdującego się w prawym górnym rogu Findera. Na szczęście Snow Leopard pozwala na skonfigurowanie tej opcji tak, aby wyszukiwanie stało się faktycznie efektywniejsze.

Prosta sytuacja - przeglądamy katalogi i nagle natrafiamy na jeden zawierający sporą liczbę plików. Ręczne przeglądanie zajęłoby zbyt dużo czasu, a poza tym jest niewygodne. Interesująco prezentuje się więc opcja "wyszukiwania", która widoczna jest w każdym oknie Findera. Niestety, po wpisaniu do tego pola czego szukamy, szybko okazuje się, że Finder wertuje zawartość całego naszego Maka, wydłużając czas trwania operacji.

W preferencjach Snow Leoparda mamy jednak możliwość ustawienia tego, co konkretnie ma być przeszukiwane - cały Mak, czy może tylko aktualnie otwarty katalog. Aby zmienić domyślne ustawienie szukania w całym Maku wystarczy otworzyć okno Findera w pasku menu kliknąć Finder -> Preferencje (skrót CMD + ,) i wybrać zakładkę zaawansowane. Z listy na dole wybieramy "Szukaj w bieżącym katalogu" i gotowe!

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)