SnowBall Duel HD [recenzja]

SnowBall Duel HD [recenzja]
Zbyszek Kowal

11.09.2011 19:04, aktual.: 11.09.2011 21:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gdy byłem małym chłopcem, uwielbiałem rzucać się z kolegami śnieżkami. Na podwórku budowaliśmy nawet fortece, za którymi kryliśmy się podczas bombardowania. Oczywiście w nocy zawsze ktoś burzył nasze umocnienia i na drugi dzień zabawa zaczynała się na nowo. Dzisiaj dzieci się już tak nie bawią - teraz wystarczą iPad oraz gra SnowBall Duel HD.

Być może nieco się zagalopowałem. Może tylko moje osiedle jest inne pod tym względem i gdzieś w Polsce nadal dzieciaki rzucają się śnieżkami w ten sposób. Nie mniej jednak mam wrażenie że cyfrowa rozrywka zmieniła podejście wielu dzieci do zabaw na świeżym powietrzu, może po części to wina również nadopiekuńczych rodziców.

Zabawa z dzieciństwa na iPadzie

Takie rozważania zostawmy jednak na inną okazję. Dzisiaj chciałbym zaprezentować Wam ciekawą grę dla dwóch osób, w której wspomniane rzucanie śnieżkami odgrywa najważniejszą rolę. Zapomnijcie zatem na chwilę o pojedynczej kampanii (tutaj jej nie ma) i poznajcie grę, która dostarcza niesamowitej rozrywki.

Obraz

SnowBall Duel HD to gra która w idealny sposób wykorzystuje iPada i daje możliwość dwóm osobom pograć na jednym urządzeniu. Wiem, nie często się nam zdarza grać z kimś kto siedzi obok nas. Przyzwyczailiśmy się do gier jednoosobowych lub trybów sieciowych. Tutaj rozrywka zmusza nas do pojedynkowania się kimś komu możemy spojrzeć w oczy.

Na ekranie pojawiają się cztery postacie, które kontrolowane są przez dwóch graczy. Cel jest jeden, obrzucić śnieżkami przeciwnika. Wygrywa ten, który pozbędzie się oponenta z planszy. Brzmi prosto, ale realizacja takiego planu nie jest łatwa. Przeciwnik ciągle się rusza, a co jakiś czas pojawiają się bonusy, które urozmaicają rozgrywkę, czyniąc ją nieco nieprzewidywalną.

Obraz

Czasami jest to skunks, innym razem piesek, który zostawia charakterystyczne żółte ślady na śniegu. Nie można zapomnieć również o śniegowym człowieku, który w dość zabawny sposób przykrywa plansze.

Po grze trzeba wyczyścić ekran

Rozgrywka sprowadza się do nieustannego palcowania ekranu iPada. Zarówno przesuwanie postaci jak i rzucanie śnieżek wymaga od graczy refleksu i przewidywania. Czasami chowamy się za osłony śniegowe, innym razem wpada się do dziury w cienkim lodzie. Zaimplementowane różne tryby rozgrywki nie pozwalają się nudzić.

Obraz

Oprawa audiowizualna jest wyśmienita. Kolorowa grafika oraz bardzo ładne animację przyciągają wzrok nie tylko najmłodszych graczy. Natomiast główny podkład muzyczny jest tak sugestywny, że już po kilku grach nuci go cały dom.

Wszystko współgra ze sobą idealnie, sprawiając wrażenie gry dla wszystkich. Można zatem pobawić się z córką lub synem. Fajnie jest również pograć z żoną czy znajomym. Pojedyncza rozgrywka jest dość krótka, wiec nie wymaga specjalnych przygotowań.

Warto pomyśleć również o dobrym stole do grania, takim który pozwoli dwóm graczom usiąść w miarę wygodnie. Zabawa jest naprawdę przednia, ale nic w tym dziwnego. Wszędzie tam gdzie są ludzkie emocje tak jest, a SnowBall Duel HD idealnie potrafi je wydobyć.

Oczywiście nie musicie wierzyć mi na słowo. Grę możecie przetestować sami, pobierając darmową wersję lite z App Store. Jeżeli aplikacja się Wam spodoba, to obecnie można kupić pełną wersję w promocyjnej cenie. Wydatek 3 zł nie obciąży Waszych kieszeni. Serdecznie polecam.

Obraz

[plus] Wspaniała opraw audiowizualna

[plus] Dobra zabawa dla dwóch graczy

[plus] Przystępna cena

[minus] Sterowanie wymaga praktyki

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)