Sony Ericsson: będziemy trzymać z Androidem

Sony Ericsson: będziemy trzymać z Androidem

Sony Ericsson Xperia PlayStation Phone
Sony Ericsson Xperia PlayStation Phone
Paweł Żmuda
17.01.2011 13:02, aktualizacja: 17.01.2011 14:02

Podczas targów CES 2011 w Las Vegas redakcja serwisu Pocket-lint miała okazję porozmawiać z przedstawicielami firmy Sony Ericsson. W wywiadzie poruszono kilka bardzo ważnych tematów. Steven Walker odpowiedzialny za marketing japońsko-szwedzkiego producenta zapewnił, że dla firmy najważniejsze są smartfony z Androidem.

W ciągu ostatnich lat bardzo ściśle pracowaliśmy z Microsoftem. Nie mamy zamiaru zamykać się na sprzęt z Windows Phone 7, jednak nie wiemy jeszcze, kiedy sprzęt z systemem firmy z Redmond pojawi się w naszym portfolio.

Sony Ericsson ma zamiar skoncentrować się na sprzedaży telefonów z Androidem i tworzeniu odpowiedniego ekosystemu dla swoich klientów.

Oczywiście nie możemy skupiać się jedynie na Androidzie, jednak jest jeszcze za wcześnie, by mówić o innym sprzęcie.

Steven Walker został zapytany również o fragmentację platformy Android. Co sądzi o tym problemie?

Aktualizacjami przejmują się głównie użytkownicy high-endowych modeli. Wśród posiadaczy komórek z Androidem znajdziemy wiele osób, którym nie zależy na posiadaniu najnowszej wersji systemu, i sporo osób, które aktualizują system, jednak nie jest to dla nich priorytet. Dziś, pytając o telefon z Androidem, zwraca się głównie uwagę na to, w którą wersję systemu jest wyposażony, jednak w przyszłości problem ten będzie znacznie mniej interesujący.

Dodatkowo Walker w wywiadzie z Pocket-lint zapewnił, że jeszcze w pierwszym kwartale 2011 roku w portfolio spółki pojawi się sprzęt pracujący na Androidzie 2.3.

Źródło: pocket-lint

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)