Sony Ericsson: nowy iPhone kosztuje 622 dolary

Sony Ericsson: nowy iPhone kosztuje 622 dolary
Paweł Żmuda

29.06.2010 11:40, aktual.: 29.06.2010 13:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Hiroaki Kobayashi, odpowiedzialny w firmie Sony Ericsson za marketing postanowił porozmawiać trochę o strategii biznesowej swojej firmy, oraz koncernu Apple. Przy okazji swojej prezentacji podczas Android Bazaar and Conference 2010 Spring zdradził kilka branżowych smaczków. Między innymi to, ile według niego powinien kosztować iPhone 4. Ile?

[url=http://komorkomania.pl/16827,iphonie-4-i-samsung-galaxy-s-ktory-lepiej-wyswietla-filmy-wideo]

iPhone’ie 4 i Samsung Galaxy S – który lepiej wyświetla filmy? [wideo][/url]

Początkowo Kobayashi zajął się jednak dochodami koncernu z Cupertino. Stwierdził, że Apple osiąga tak wysokie zyski dzięki sprzedaży akcesoriów i aplikacji. Co nie jest niczym zbyt odkrywczym. Ważne jest to, że firma SE postara się pójść w ślady Apple przy sprzedaży linii Xperia. Na rynku mają pojawić się licencjonowane akcesoria wytwarzane przez firmy trzecie. Tak jak w wypadku gadżetów Apple.

Później przedstawiciel Sony Ericssona stwierdził, że koszt sprzedaży jednego iPhone'a 4 w Stanach Zjednoczonych to około 622 dolary za sztukę (uwzględniając koszty promocji i transportu). Warto przypomnieć, że według wyliczeń iSuppli materiały potrzebne do zbudowania iPhone'a 4 kosztują w sumie 187 dolarów i 51 centów.

Dane podane przez marketingowca z Sony Ericssona nie pochodzą oczywiście z wnętrza Apple, a są jedynie wyliczeniami człowieka, który bardzo dobrze zna się na rzeczy.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)