Sony Ericsson przedstawi telefon-PSP na Androidzie 3.0?

Sony Ericsson przedstawi telefon-PSP na Androidzie 3.0?

Sony Ericsson przedstawi telefon-PSP na Androidzie 3.0?
Paweł Żmuda
12.08.2010 06:29, aktualizacja: 12.08.2010 08:29

Jeśli plotki dotyczące jednego z nadchodzących urządzeń spółki Sony Ericsson okażą się prawdziwe, rynek mobilnych gier dostanie poważnego kopa. Wygląda na to, że japońsko-szwedki producent ma zamiar wyprodukować telefon pod marką PlayStation. Sprzęt ma zostać oparty na platformie Android 3.0. Co jeszcze o nim wiadomo?

Według dobrze poinformowanych źródeł firma pracuje właśnie nad całym ekosystemem dla graczy. Sprzęt ma być połączeniem Samsunga Captivate (amerykańska wersja i9000 Galaxy S) i PSP Go. Klawisze odpowiadające za sterowanie w grach mają być wysuwane zamiast klawiatury QWERTY.

Według nieoficjalnych informacji smartfon wyposażony będzie w spory ekran o przekątnej 3,7 lub 4,1 cala pracujący w rozdzielczości WVGA lub wyższej, aparat 5 Mpix oraz procesor Snapdragon o taktowaniu 1 GHz. Urządzenie trafi na rynek z logo Xperia i PlayStation.

Informatorzy serwisu Engadget uważają, że firmy Sony Ericsson oraz Google pracują właśnie nad specjalną odsłoną platformy Android Market, która ma być przeznaczona do gier na nowy telefon. Prawdopodobnie komórka zostanie przedstawiona już w październiku tego roku. Na więcej szczegółów musimy jeszcze poczekać.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)